نخستین کارگاه آموزشی خبرنویسی ویژه علاقمندان به خبرنگاران افتخاری در محل پایگاه خبری زنان خبر برگزار شد تا علاقمندان به کار خبرنگاری به مرور اصول و شیوه های خبرنویسی را فرا بگیرند. به گزارش زنان خبر؛ در این نشست که شیوا امیری مدیر پایگاه خبری «زنان خبر» و مجتبی کارپرداز مدیر«آفتاب ری» مرجع خبری استان تهران …

به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری، نخستین کارگاه آموزشی خبرنویسی ویژه علاقمندان به خبرنگاران افتخاری در محل پایگاه خبری زنان خبر برگزار شد تا علاقمندان به کار خبرنگاری به مرور اصول و شیوه های خبرنویسی را فرا بگیرند.
به گزارش زنان خبر؛ در این نشست که شیوا امیری مدیر پایگاه خبری «زنان خبر» و مجتبی کارپرداز مدیر«آفتاب ری» مرجع خبری استان تهران حضور داشتند ضمن خیر مقدم به جمع خبرنگاران افتخاری به آموزش اولیه و پلکانی داوطلبان خبری پرداختند.
امیری در جلسه کارگاه آموزش خبرنگاران افتخاری گفت: هدف از برگزاری این کارگاه، آموزش داوطلبان خبرنگاری و همچنین استفاده از پتانسیل های آنان جهت تقویت بخش خبر می باشد که چنین کارگاه های آموزشی به صورت مداوم برگزار خواهد شد.
 وی افزود: این کارگاه آموزشی به منظور آشنایی علاقمندان و خبرنگاران با مفهوم خبر در رسانه و شیوه‌های خبرنویسی برگزار شد که با توجه به نقش و اهمیت خبر در رسانه‌های جمعی مجازی و مکتوب و شیوه اطلاع‌رسانی دقیق، صریح، صادقانه و بدون جناح‌بندی‌های سیاسی و لزوم طرح دیدگاه اجتماعی، به خصوص در حیطه زنان بپردازند. امیری در پایان به خبرنگاران داوطلب گفت: برای شما خبرنگاران کارت خبرنگار افتخاری صادر می شود و تلاش شما را ارج می نهیم زیرا خبرنگاران افتخاری به عنوان چشم رده های خبری  محسوب می شوند و همت و تلاش ایثارگرانه آنها بدون هیچ چشمداشتی واقعا قابل تقدیر است. در ادامه این جلسه  کارپرداز نیز به گفتگو و آموزش برای خبرنگاران پرداخت و گفت: مقابله با تهاجم رسانه‌های دنیای استکبار نیازمند آموزش در عرصه خبرنویسی برای علاقمندان این عرصه است و شما داوطلبان باید با علاقه شروع به کار کرده و با بینش و آگاهی نسبت به فعالیت خبری رسانه های غربی با تلاش بیشتری رسانه های خبری داخلی را تقویت کنید. DSC_01025
وی ضمن بیان این که برای خبرنگاران کارت خبرنگار افتخاری صادر می شود گفت: امروز خبرنگاران طلایه داران جنگ رسانه ای محسوب میشوند و هرگز نباید جایگاه و موقعیت خود را کوچک بشمارند زیرا این آموزشها با هدف ایجاد انسجام، هم‌فکری و تقویت دانش خبرنگاران افتخاری در راستای انجام هر چه بهتر ماموریت تنظیم اخبار در سطحی حرفه‌ای و مخاطب‌پسند برگزار شده است. کارپرداز در ادامه بیان کرد: ما در جنگ بزرگ رسانه ای قرار داریم که قدرتهای پوشالی با خبر پراکنی در دنیا قصد دارند دنیای خیر و رسانه را در اختیار خود گرفته و همانطور که خودشان می خواهند و به نفع خودشان اطلاعات غلط و نادرست از کشورهای مستقل به ویژه کشور و نظام اسلامی ما بدهند. وی در این  کارگاه آموزشی که بیش از ۳۰ خبرنگار افتخاری حضور داشتند آموزش اولیه را به این داوطلبان داد و آنان را با نحوه صحیح خبر نویسی خبرنگاری آشنا کرد و گفت: باید با خبر نویسی درست  پرواز به اندیشه ها  آسان شود که اگر خبرنگار اصول و قواعد درست نویسی و ساده نویسی در خبر نویسی آشنا نباشد نباید انتظار داشت که در جنگ های خبری و اثرگذار بر اذهان عمومی بتواند موفق عمل کند چون باعث ترویج غلط نویسی و همچنین اخبار نادرست و کذب به دلیل رعایت نکردن واژه ها در جای درست شده و اعتماد مخاطب را از دست می دهد. مجتبی کارپرداز در پایان بیان کرد: این کلاسها تداوم داشته و نظر بر این است تا بتوانیم از شما خبرنگار کارآمد درست کنیم تا مانند یک دیده بان هوشیار و آگاه عمل کنید که اگر این گونه باشد ما حاضریم حتی برای تعداد انگشت شمار از خبرنگاران هم این کلاسهای آموزشی را برگزار کنیم. سوسن امیر آتشانی(شیوا امیری)

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =