شهید علی ماندگار در سال ۱۳۴۱ در روستای لزور از توابع بخش ارجمند شهرستان فیروزکوه متولد شد. وی در سن هفت سالگی روانه مدرسه گردید و تا پایان دوران ابتدایی را در همان روستا گذراند.

به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری به نقل از دیمه نیوز؛ شهید علی ماندگار در سال ۱۳۴۱ در روستای لزور از توابع بخش ارجمند شهرستان فیروزکوه متولد شد. وی در سن هفت سالگی روانه مدرسه گردید و تا پایان دوران ابتدایی را در همان روستا گذراند.

index43

مشخصات:

نام پدر: علی ماندگار       تاریخ تولد: ۱۳۴۱

تاریخ شهادت: هفتم آذر ماه سال ۱۳۶۱      محل شهادت: سومار

محل دفن: روستای بزرگ لزور

 زندگی نامه شهید:

شهید در سال ۱۳۴۱ در روستای لزور از توابع بخش ارجمند شهرستان فیروزکوه متولد شد. وی در سن هفت سالگی روانه مدرسه گردید و تا پایان دوران ابتدایی را در همان روستا گذراند.

سپس برای ادامه تحصیل به فیروزکوه آمد و تا پایان دوره دبیرستان به تهران عزیمت و مدرک دیپلم خود را اخذ کرد.

شهید بزرگوار در سال ۱۳۶۰ جهت ثبت نام به سپاه ناحیه مقاومت بسیج فیروزکوه آمد و در تاریخ ۷/۹/۱۳۶۱ در جبهه سومار مفقودالاثر گردید.

قسمتی از وصیت نامه شهید:

پدر و مادر عزیزم؛ سلام علیکم

این آخرین نامه ای است که دارم برایتان می نویسم. چرا که حله نزدیک است و عمر در اختیار پروردگار باری تعالی. نمی دانم چه می شود ولی آخرین صحبت خود را با شما می گویم.

پدر و مادر عزیزم! امیدوارم ان شاء الله خداوند به شما صبر و بردباری عنایت بفرماید و از خداوند بزرگ می خواهم که ظهور حضرت بقیة الله امام زمان (عج) را هر چه زودتر نزدیک و عمر رهبر عزیزمان را زیاد و به رزمندگان اسلام پیروزی و نصرت و به خانواده های شهدا صبر و استقامت و به چشم انتظارها امید و به ملت حزب الله ایران قدرت و مقاومت و به مسلمانان جهان اتحاد و وحدت عنایت بفرماید.

روحش شاد و راهش همیشه گرامی و پر رهرو باد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =