بسته‌های اقتصادی دولت مبنای اسلامی ندارد /دولت با وعده و وعید سرکار آمده است

کارشناس مسائل اقتصادی در خصوص علت ناکام ماندن بسته‌های اقتصادی دولت اظهار داشت: بسته‌های اقتصادی دولت برمبانی اقتصاد اسلامی تدوین نشده‌اند و تفکری که آن را ارائه می‌کند و از آن پشتیبانی می‌کند یک تفکر غربی است و این اصلی‌ترین دلیل ناکارآمدی و ناکامی بسته‌های خروج از رکود دولت است.

به گزارش تهران نیوز ، عبدالمجید شیخی کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به وعده‌های اقتصادی دولت که تاکنون محقق نشده است اظهار داشت: دولت با وعده و وعید سرکار آمده است و چون برنامه‌ای هم برای اداره اقتصاد ندارد، همچنان با وعده و وعید شرایط را برای پیروزی در انتخابات بعدی فراهم می‌کند.

وی افزود: دولت، فرافکنی و دادن وعده‌هایی در آینده که بازخواست شدنی هم نیستند را بهترین راه برای سرکردن روزگار تا انتخابات بعدی می‌داند و آنچه هم که در پاسخ‌های رئیس جمهور به خبرنگاران مشخص بود این بود که هیچ اتفاقی پس از برجام رخ نداده است.

کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به عدم تحقق اقتصاد مقاومتی در سال ۹۴ گفت: وقتی تولیدکنندگان داخلی با یک گشایش اعتباری در جهت تزریق منابع پولی به بخش تولید مواجه شدند و سیاست‌های پولی از طرف دولت در جهت مصرف تولیدات داخلی اعمال شد، باید بدانیم که دولت در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی گام براشته است.

شیخی با بیان اینکه دولت تا کنون گام مثبتی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی برنداشته است عنوان کرد: متاسفانه دولت در نظام پولی و بازار مالی، کاری کرده که تمام مسیرها به سمت دلالی باز شده و تمام مسیرها به سمت تقویت تولید داخلی مسدود شده و نظام اداری ناکارآمد است.

وی با اشاره به اینکه اگر وضع موجود ادامه پیدا کند اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا نخواهد کرد اظهار داشت: دولت یازدهم از همان ابتدا هم برنامه‌ای برای اقتصاد نداشت و فقط نگاهش به بیگانه بود و انتظار داشت با برداشته شدن تحریم‌ها کلیه مشکلات اقتصادی کشور حل شود.

کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به بسته‌های خروج از رکود دولت گفت: بسته‌هایی که تاکنون دولت برای خروج از رکود ارائه کرده است اجرایی نشده و تفکری برای اجرای بسته‌ها نبوده و عوامل بازار مالی و پولی هم هیچ تبعیتی از این بسته‌ها نکرده‌اند.

به گزارش دانا؛ شیخی با بیان اینکه دولت با وعده و وعیدهای سرخرمنی و نگاه به دست بیگانگان دارد خودش را برای انتخابات آینده آماده می‌کند عنوان کرد: تا زمانی که بسته‌های اقتصادی دولت اتکا به تقویت بنیان تولید داخلی نداشته باشند و نظریه پشتیبان این بسته‌ها، الگوی اقتصادی دنیای غرب باشد، این بسته‌ها موجب پیشرفت رونق اقتصادی در کشور نخواهند شد.

وی در پایان در خصوص علت ناکام ماندن بسته‌های اقتصادی دولت اظهار داشت: بسته‌های اقتصادی دولت برمبانی اقتصاد اسلامی تدوین نشده‌اند و تفکری که آن را ارائه می‌کند و از آن پشتیبانی می‌کند یک تفکر غربی است و این اصلی‌ترین دلیل ناکارآمدی و ناکامی بسته‌های خروج از رکود دولت است.

انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =