اگر بسیج نبود امروز کشور حالت دیگری داشت/ خدمات بسیج چشمگیر و روشن بوده و عملا به پیشرفت کشور کمک کرده است

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه اگر بسیج نبود امروز کشور حالت دیگری داشت، گفت:خدمات بسیج چشمگیر و روشن بوده و عملات به یپشرفت کشور کمک نموده است

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از راه دانا؛ صبح امروز سردارنقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و هیئت همراه به مناسبت هفته بسیج با آیت الله محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار کردند.
آیت الله محمد یزدی ضمن تقدیر از گزارش سردار نقدی بیان کرد: گزارش جالب و جامعی بود و خدمات بسیج خیلی خوب بیان شد.
وی موفقیت این اقدامات را فعالیت های عملی بسیج دانسته و بیان کرد: امیدواریم با همین روش عملی افکار برخی از مسئولان که چندان موافق نیستند تغییر کرده و همراه با بسیجیان محترم خدمات بیشتری را به مردم ارائه دهند.
این استاد حوزه با اشاره به انقلاب اسلامی و واژگونی طاغوت به همت امام و مردم اظهار داشت: پس از امام نیز مقام معظم رهبری واقعا امام گونه و انقلابی عمل کردند که همین امر موجب شده است که نظام اسلامی در دنیا جای خود را باز کرده و آینده روشنی داشته باشد.
وی با اشاره به تلاش دشمنان در برابر نظام اسلامی تاکید کرد:متاسفانه دشمن همواره از راه های مختلف نفوذ کرده و از افراد خارجی و داخلی برای مانع تراشی استفاده می کنند و با اینکه همیشه سد راه بوده اند، لیکن نتوانسته اند پیشرفت را متوقف کنند.
این استاد حوزه به مسائلی نظیر پیشرفت های علمی و سلول های بنیادی و هسته ای اشاره و افزود: وضعیت کشور قبل و بعد از انقلاب بسیار متفاوت گردیده است به گونه ای که اگر روزی در این کشور پزشکان هندی و بنگلادشی به مداوا مشغول بودند امروز شاهد خدمات بی نظیر پزشکان هستیم که همه این توفیقات مدیون تفکر و فرهنگ بسیجی است.
آیت الله یزدی ادامه داد: متاسفانه در دولت های گذشته و فعلی شاهد تفکراتی غربی هستیم که ریشه در عمق ذهن برخی مسئولان و کارگزاران دارد که حتی اگر دستشان برسد ذهن جوانان ما را غیراسلامی بار می آورند.
وی خدمات بسیج را روشن و چشمگیر دانسته و افزود: جهانی شدن به معنی مخالفت صریح با تاکیدات امام و رهبری در توجه به اقتصاد مقاومتی است.
آیت الله یزدی جهانی شدن را توجه بیشتر به واردات و غفلت از ظرفیت های مردمی دانسته، و ادامه داد: متاسفانه امروز به دلیل واردات انبوه وسایل آرایشی و برخی واردات غیرضروری، شاهد تغییر سبک زندگی هستیم که ناشی از همین تفکرات جهانی شدن که در اصل همان تفکر رابطه با آمریکا هست، می باشد.
وی در همین خصوص تاکید کرد: بسیج باید عملا به دهن کج اندیشان بزند یعنی به طور عینی و عملی با کارهای اقتصاد مقاومتی اش و فعالیت های فرهنگی با آنها مقابله کند. رئیس شورای عالی جامعه مدرسین ضمن ابراز خوشحالی از ورود بسیج به همه اقشار و سطوح اظهار داشت: بحمدالله بسیج در همه عرصه ها به صورت فنی و کارشناسی وارد شده و عملا به پیشرفت کشور کمک کرده است.
این استاد حوزه و اخلاق ضمن تاکید بر موانع داخلی از جمله موانع بانکی و مشکلات آموزشی و  فرهنگی که بسیج نقش برجسته ای در رفع این موانع دارد، عنوان کرد: به دولت نیز می گویم که باید به جای خام فروشی به محصولات داخلی توجه بیشتری نموده و به جای واردات به صادرات محصولات کشاورزی توجه کنند.
آیت الله یزدی ادامه داد: متاسفانه برخی هنوز تحریم تحریم می کنند وبه جای توجه به ضعف مدیریتی شان، گناه را به تحریم می اندازند چرا که دنبال اداره راحت و فعالیت های روزمره فعالیت های خود هستند.
وی در همین خصوص ادامه داد: هنوز یک سال به انتخابات مانده، عده ای دنبال انتخابات بوده، در حالی که باید بدانند که مهمترین فعالیت خدمت به مردم است.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اتکای برخی مسئولان به سیاست خارجی تاکید کرد: ارتباط با دنیا خیلی خوب است، آنچه بد می باشد، نوکری بیگانه است. بروید با دنیا ارتباط بگیرید، به شرطی که بازار دنیا را در جهت کالای ایرانی تسخیر کنید.
وی خطاب به دولت مردان تذکر داد: دولت یک نعمت و امانت الهی در دستان شماست که باید بروید محاسبه کنید، اگر اشتباهی دارید اصلاح کنید. بنده این را به همه دولت ها گفته و نظرم به دولت خاصی نیست.
آیت الله یزدی توجه به سپاه و بسیج را از توصیه های همیشگی امام و رهبری خوانده و افزود: اگر بسیج نبود امروز کشور حالت دیگری داشت چرا که بسیج و سپاه از دل مردم برخواسته و برای مردم کار می کنند و هر جایی که وارد شده اند موفق عمل کرده اند.
وی در پایان تاکید کرد: این دو نهاد مقدس یک وجب از خاک کشور اشغال شود و امروز شاهدیم که بسیج در سراسر کشور به شایستگی توسعه پیدا کرده است.   انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =