فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پیشوا تصریح کرد: امروز بسیج و مسجد باید در کنار هم و مکمل یکدیگر باشند در غیر اینصورت از لحاظ فرهنگی لطمه خواهیم خورد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از ندای پیشوا؛ همایش ائمه جمعه و جماعات و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج شهرستان پیشوا به منظور تعامل در مسائل فرهنگی و مقابله با تهدیدات نرم در حوزه مسجد و بسیج در سالن ولایت این شهرستان برگزار شد.  

همایش ائمه جمعه و بسیج در پیشوا

سرهنگ حسن درویشی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پیشوا در این مراسم گفت: امروز بسیج و مسجد باید در کنار هم و مکمل یکدیگر باشند در غیر اینصورت از لحاظ فرهنگی لطمه خواهیم خورد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پیشوا با اشاره به جایگاه مسجد تصریح کرد: مسجد اولین بنیاد الهی ، جایگاه نزول خیرات و برکات آسمانی و خانه آگاهی و عبادت و کانون حیات طیبه اسلامی است.

همایش ائمه جمعه و بسیج در پیشوا

درویشی ادامه داد: نقش عظیم و تمدن ساز مسجد در شکل گیری و تقویت اسلام ناب محمدی و گسترش تعالیم انسان ساز اسلام و تربیت مجاهدین و خادمان و فرهیختگان زمان بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: مسجد خاستگاه و پایگاه و پشتیبان انقلاب اسلامی و عامل ثبات و تقویت نظام اسلامی بوده و هست و این مرهون نگاه عمیق امام راحل و تدابیر مقام معظم رهبری و مدیون حضور ائمه جماعات آگاه و دلسوز و همچنین همکاری تشکل های فعال و اثر گذار  در مسجد و تمام مومنان اهل مسجد است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پیشوا گفت: مسجد سنگری است که از ابتدای دین رهگشا بوده است و در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تمام مبارزات و دفاع از انقلاب اسلامی در مسجد صورت می گرفته است و  بسیجیان ما در مجموعه مسجد تربیت شده اند.

درویشی با تاکید بر این که امروز پایگاه های بسیج نباید خود را از مسجد جدا بدانند تصریح کرد: رویکرد بسیج فرهنگی ، تربیتی است که عمدتا باید تحت رهبری ائمه جمعه و جماعات به ثمر رسد و طرح شجره طیبه صالحین باید زیر مجموعه امام جماعت باشد.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری تاکید کرده اند پایگاه های بسیج باید در مساجد باشند خاطرنشان کرد: پایگاه بسیج همان مسجد است و بسیجی باید خط مقدم امام جماعت باشد.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام رحمتی نیا امام جمعه شهرستان پیشوا با تاکید بر این که بقاء و دوام انقلاب اسلامی به برکت بسیج است، گفت: اگر روحانیت و مساجد نبودند انقلاب نبود و اگر بسیج نبود انقلاب دوام پیدا نمی کرد.

 وی افزود: بسیجیان در محضر علما و ائمه جماعات و همراه با امام راحل برای بقاء و دوام انقلاب اسلامی تلاش کردند.

همایش ائمه جمعه و بسیج در پیشوا

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =