مدیرکل بهزیستی استان تهران ضمن اشاره به وضعيت نامناسب و نا متناسب آمارهاي سازمان بهزيستي در برخي از مناطق تهران متذکرشد: بعضي از شاخصه هاي بهزيستي با سرانه جمعيتي تناسب ندارد.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، در نشستي که در دفتر فرماندار ملارد با حضور کرمي فرماندارملارد،تاج الدين مديرکل دفتر حمايتي و توانمند سازي وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعي، زارعي مديرکل بهزيستي استان تهران ، شاهقليان معاون سياسي انتظامي فرمانداري ، قرباني رئيس اداره بهزيستي شهرستان ملارد برگزار شد بر همکاري دستگاههاي اجرائي و حمايتي براي ارتقاء توانمندسازي اقشارآسيب پذير و محروم بويژه مدد جويان اداره بهزيستي تاکيد شد.

دراين نشست فرماندار ملارد ضمن اشاره بر مشکلات اساسي اين شهرستان در حوزه نگهداري از سالمندان ،کودکان بي سرپرست و محروميت زدائي در اين شهرستان خواستارحمايت سازمان بهزيستي در اين زمينه شد.

 در اين جلسه زارعي مدير کل بهزيستي استان تهران از اهداف  مهم سازمان بهزيستي به عنوان يک دستگاه حمايتي ، ارتقاء توانمندي سازمان درشهرستانها با انتقال بخشي از منابع و امکانات استان تهران و سوق دادن  خيرين تهران  جهت سرمايه گذاري  و حمايت از اقشارنيازمند در مناطق محروم استان تهران خبرداد.

 وي در زمينه حمايت از قشر مستضعف در مناطق محروم کشور اشاره کرد:  با بررسي که دراين چند روز از مناطق محروم داشتيم  در نظر داريم  GIS   تهيه بشود تا بهتر بتوانيم آمار دقيق از آسيب هاي اجتماعي از قبيل فقر مشخص شود تابر اساس آن بخشي ازکمک هاي خيرين که در مرکز استان تهران صورت ميگيرد که قابل توجه نيز است را به ديگر مناطق محروم استان تخصيص بدهيم.

زارعي ضمن اشاره به وضعيت نامناسب و نا متناسب آمارهاي سازمان بهزيستي در برخي از مناطق تهران متذکرشد: بعضي از شاخصه هاي  بهزيستي  با سرانه جمعيتي تناسب ندارد  به عنوان مثال شهرستان ملارد با جمعيت 400 هزار نفري و داشتن 4/3 درصد از جمعيت استان تهران،  در خيلي از شاخص ها کمتر از 4 دهم درصد امکانات را نشان مي دهد.

مدير کل بهزيستي افزود: تلاش داريم  با جهت دهي درست و مطلوب در اين راستا به خيرين، در اين مناطق سرمايه گذاري بکنند و تلاش بکنيم تا بخشي از امکانات را که در راستاي محروميت زدائي در تهران صورت مي گيرد که بيش از نيازآن مي باشد را در شهرستان هاي  استان تهران تخصيص بدهيم .

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =