سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان گفت: با وضعیت کنونی تکرار ۲۰ مدال طلای بازی‌های آسیایی گوانگژو در اینچئون سخت است و باید خوابش را ببینیم.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري محد بنا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد آخرین وضعیت فرنگی‌کاران حاضر در اردوی تیم ملی، اظهار داشت: شرایط مثل همیشه است و تفاوتی نکرده و تلاش می‌شود تا وضعیت ملی‌پوشان بهتر از قبل شود اما متاسفانه بودجه نیست. مدیریت فدراسیون تازه آمده و فعلا کارهای وی نمود پیدا نمی‌کند.

وی افزود: با این شرایط اگر 2، 3 ماه دیگر بخواهیم ادامه دهیم، خود خادم هم به مشکل خواهد خورد. متاسفانه از او حمایت نمی‌کنند. البته شکر خدا وزیر ورزش  پیگیر است و امیدواریم شرایط بهبود پیدا کند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در پاسخ به این سوال که با توجه به وضعیت موجود آیا می‌توانید رکورد کسب 4 مدال طلا در بازی‌های آسیایی قبل (گوانگژو) را در اینچئون تکرار کنید یا نه، عنوان کرد: ما دنبال ارتقای رکوردمان هستیم و باید 4 طلا را بیشتر کنیم اما به این شکل کار کردن سخت است. من به کاروان ایران از جمله ووشو، کاراته، وزنه‌برداری و تکواندو و البته کشتی امیدوارم اما همه چیز بستگی به تدارکات کمیته ملی المپیک دارد.

بنا ادامه داد: با این وضعیت و در صورتی که کمبودهای فعلی برطرف نشود باید خواب تکرار 20 مدال طلای بازی‌های آسیایی گوانگژو را ببینیم، البته این بدان معنا نیست که نتوانیم و اگر کمی به این رشته‌ها اهمیت داده شود می‌توانیم رکورد کسب 20 طلا را افزایش بدهیم.

وی در مورد اینکه مسابقات جام جهانی برایش مهمتر است یا بازی‌های آسیایی اینچئون، گفت: هر 2 مسابقه مهم است، اگرچه بازی‌های آسیایی برای دولت مثل المپیک است اما قهرمانی در جهان هم برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر شرایط مهیا باشد و سختی بی‌مورد ندهند، بدون شک موفقیت در هر 2 تورنمنت میسر خواهد شد. ما 2 تیم اصلی داریم که به مسابقات اعزام خواهیم کرد تا به مشکل نخوریم.

انتهای پیام/ش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =