برای بهبود توانایی های مددکاران اداره بهزیستی دوره های آموزشی "برقراری ارتباط موثر" برگزار می شود

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان گفت: دوره هایی را تحت عنوان برقراری ارتباط موثر برای مددکاران و کارشناسان اداره بهزیستی چند شهرستان برگزار کردیم.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از بهارستانه،دوره آموزشی برقراری ارتباط موثر در سازمان بهزیستی  شهرستان بهارستان و با مشارکت سازمان بهزیستی استان تهران در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.
روح اله لطیفیان، رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان در رابطه با برگزاری این دوره آموزشی گفت: این دوره آموزشی با حضور معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران، اساتید، کارشناسان بهزیستی شهرستانهای بهارستان، قدس، شهریار، ملارد، اسلامشهر، رباط کریم، کارشناس مسئول دفتر زنان و خانواده بهزیستی تهران، مشاور امور بانوان فرمانداری شهرستان و کارشناسان در حوزه زنان خانواده و شبه خانواده برگزار شد. وی با توجه با اهداف برگزاری چنینی دوره هایی بیان داشت: این دوره آموزشی با هدف بالا بردن دانش کارشناسان و مددکاران بهزیستی در زمینه خودآگاهی، همدلی، ارتباط موثر، روابط بین فردی، تصمیم گیری، تفکر خلاق، تفکر انتقادی، توانایی حل مسئله، توانایی مقابله با استرس، مهارت های مقابله با هیجانات و انتقال تجارب فردی در محیطی دوستانه و با دیدی کارشناسانه صورت گرفت. رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهارستان اظهار داشت: مهارت های زندگی در قالب توانایی هایی به ما کمک می کنند تا در موقعیت های مختلف عاقلانه و صحیح رفتار کنیم به طوری که با خود و دیگران ارتباط سازگارانه و بدون توسل به خشونت برقرار کنیم و به نوعی توانایی حل مسائل پیش آمده را در محیطی آرام داشته باشیم، که سبب کسب موفقیت در زندگی و در عین حال داشتن احساس شادمانی در طول روز می شود.
وی در پایان ضمن اشاره به نتایج برگزاری دوره های آموزشی برای مددکاران و کارشناسان بهزیستی افزود: این گونه دوره ها که از سازمان های بهزیستی شهرستان های اطراف نیز در آن حضور پیدا می کنند هم سبب تعامل بین کارمندان ادارات و بهبود روابط کاری می شود، و هم باعث بهتر شدن توانایی و قدرت مشاوره، برقراری ارتباط و در یک جمله ارائه خدمات بهتر به همشریان می شود.
  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =