۱ آبان ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۱

«نومحافظه کاران کنگره امریکا مصممند مذاکراتی که برنامه هسته ای ایران را خاتمه نمی دهد، با محدودیت و شکست مواجه سازند. به نظر آنان بهتر است ایران، بمباران شود و این موضوع در دستور کار اصلیشان قرار دارد ...».

به گزارش آفتاب ری به نقل از جام نیوز؛ برخی رسانه‌ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز (پنجشنبه، 01 آبان 93) عناوین زیر را پوشش خبری داده اند:    

پایگاه تحلیلی کانسرتیوم نیوز امریکا (Consortiumnews):

خرابکاری و کارشکنی نومحافظه کاران امریکایی در توافق هسته ای ایران.

آنگونه که "پل آل پیلار" تحلیلگر سابق سیا توضیح می دهد، نومحافظه کاران کنگره امریکا مصممند مذاکراتی که برنامه هسته ای ایران را خاتمه نمی دهد، با محدودیت و شکست مواجه سازند. به نظر آنان بهتر است ایران، بمباران شود و این موضوع در دستور کار اصلیشان قرار دارد. نومحافظه کاران، اقدامات خرابکارانه خود را به خاطر مسائلی که مربوط به قانون اساسی می شود، پنهان می کنند.

پایگاه خبری واشنگتن اگزمینر امریکا (Washingtonexaminer):

مک کارتی درمورد توافق هسته ای با ایران به اوباما هشدار داد.

کوین مک کارتی، رهبر اکثریت جمهوری خواه مجلس نمایندگان امریکا تهدید کرد، درصورتی که اوباما به دنبال دور زدن کنگره در توافق هسته ای با ایران باشد، "نظارت گسترده ای" در این باره از سوی کنگره صورت خواهد گرفت. وی بر لزوم مداخله کنگره در توافقی که اوباما تلاش دارد با ایران انجام دهد، تاکید کرده است و گفته این مداخله به توافقی بستگی دارد که رئیس جمهور امریکا می خواهد با ایران انجام دهد.

پایگاه اطلاع رسانی شبکه پرس تی‌وی ایران (Presstv):

امریکا خواهان "تضمین" از سوی ایران درباره فعالیت های هسته ای این کشور می باشد.

علیرغم گزارش های متعدد آژانس بین المللی انرژی هسته ای که تصریح دارند، تاسیسات ایران هرگز به سمت ساخت سلاح منحرف نشده اند، وندی شرمن، معاون وزیر خارجه امریکا می گوید، ایران باید اقداماتی را انجام دهد تا موجب اطمینان ما به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای این کشور شود.

خبرگزاری رویترز انگلیس (Reuters):

جان کری انتظار تعاملی عمیق با کنگره در مورد مذاکرات هسته ای ایران دارد.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا، روز چهارشنبه، در برلین اعلام کرد: برنامه دولت اوباما این است که مشاوره کاملی با کنگره در مورد مذاکرات جاری هسته ای با ایران داشته باشد. کری در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا ممکن است قانونگذاران آمریکایی از تصمیم گیری در این پروسه کنار گذاشته شوند گفت: من شخصا مانند رییس جمهور اعتقاد دارم که کنگره، نقش بسیار مهمی در تصمیم گیری در مورد توافق با ایران دارد و این نقش را بازی خواهد کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =