بهره‌برداری از فازهای آماده مجموعه طغرل

معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در جریان بازدید از پروژه‌های احداثی منطقه 20 با تاکید بر بهره‌برداری از مجموعه فرهنگی برج طغرل گفت: این منطقه از نظر قدمت تاریخی، موقعیت مذهبی و گردشگری مورد توجه است که ظرفیت مطلوبی برای جلب مشارکت شهروندی محسوب می شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ حسن رباطی ساعتی قبل در جریان نظارت ستادی از منطقه 20  تهران اظهار داشت: پروژه مجموعه فرهنگی برج طغرل از پروژه‌های تاثیرگذار و فرامنطقه‌ای است که با توجه به پیشرفت کاری، قابلیت بهره‌برداری از فازهای آماده آن وجود دارد تا مردم هر چه سریع‌تر از خدمات فرهنگی و خدماتی این طرح بهره‌مند شوند.

رباطی ضمن بررسی موانع اجرایی پروژه ترافیکی دسترسی بزرگراه آزادگان به بلوار شهید دستواره گفت: پروژه‌های شاخصی که از مهم‌ترین مطالبات شهروندان است در اولویت مدیریت شهری تهران قرار دارد تا سطح رضایت‌مندی آن‌ها افزایش یابد.

وی منطقه 20 را یکی از سه منطقه ویژه شهر تهران برشمرد و افزود: این منطقه از لحاظ قدمت تاریخی، موقعیت مذهبی و یکی از ورودی های شهر تهران جایگاه ویژه ای دارد و نیازمند کارهای ویژه در حوزه‌های گردشگری، تفریحی و آموزشی است.

 

* مراسم پیاده‌روی اربعین نمونه بارز تقویت مشارکت مردمی در منطقه 20 بود

رباطی به شعار مدیریت شهری تهران مبنی بر امید، شکوفایی و مشارکت مردم اشاره کرد و گفت: مراسم مردمی پیاده روی اربعین نمونه بارزی از تقویت مشارکت مردمی بود که در منطقه 20 نیز با بسترسازی مناسب، جلب مشارکت شهروندی در قالب استفاده از توانمندی هیئات و نهادهای مردمی به خوبی محقق شد.

معاون شهردار تهران ضمن قدردانی از رشد و پیشرفت قابل ملاحظه عملکرد منطقه 20 افزود: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و تعطیلات نوروزی، همزمان با مراسم های ملی ومذهبی در محل های ورودی شهر، محل های تفرجگاهی و اماکن مذهبی بیش از پیش بایستی آمادگی خدمت رسانی به شهروندان را داشت.

 

* ارائه راهکارهای مبتنی بر خرد جمعی مهمترین پیامد نظارت ستادی

سید احمد صفوی، شهردار منطقه 20 تهران نیز در جلسات نظارت ستادی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نظارت های سازمان یافته ستادی موجب می شود اقدامات و تنگناهای فعالیت های اجرایی از نزدیک مورد بررسی قرار بگیرد و راهکارهای عملیاتی بر اساس گفتگو و بهره مندی از خرد جمعی ارائه شود.

صفوی روش و تحلیل دقیق فعالیت ها منطبق بر سیاست های ستادی را مهم برشمرد و افزود: با حل و فصل مسائل پیش روی اجرای پروژها، روند عملیاتی طرح های شهری تسریع و تسهیل می شود که ارائه خدمات اثرگذار به شهروندان از مهمترین پیامد های آن است.

 

منطقه 20 نیازمند فعالیت های شبانه روزی در مراسم های مناسبتی است

وی با اشاره به این‌که خدمت به هم جواران حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام توفیق ارزشمندی است که نصیب همکاران شهرداری منطقه 20 شده است، گفت: خدمت رسانی به حضور میلیونی مردم در اربعین حسینی، امر نگهداشت در بارش کم سابقه اخیر، فعالیت های مناسب با دهه مبارک فجر و بستر سازی برای مراسم راهپیمایی22 بهمن شهرری از جمله فعالیت های ویژه در منطقه 20 بوده است که علاوه بر فعالیت های جاری مدیریت شهری انجام شده است.

صفوی با بیان اینکه موقعیت ویژه منطقه 20، کار و فعالیت شبانه‌روزی در همه اوقات به خصوص در مناسبت های و مراسم های ملی و مذهبی را می طلبد، افزود: این منطقه نیازمند توجه و نگاه ویژه است تا بتواند بهترین خدمات را به شهروندان، زائران و گردشگران ارائه کند.

 

اجرای پروژه های فرامنطقه ای جنوب تهران با اعتبار 677 میلیاردی

وی به اعتبار 920 میلیارد تومانی این منطقه جنوبی در سال 96 اشاره کرد و گفت: 243 میلیارد تومان بودجه ابلاغی منطقه بوده است و 677 میلیارد تومان نیز بابت ساخت پروژه های فرامنطقه ای از حوزه ستادی به این منطقه اختصاص یافته است.

صفوی بودجه اختصاصی حوزه ستادی را 2.8 برابر بودجه مصوب و ابلاغی منطقه 20 برشمرد و افزود: پیشرفت و شکوفایی منطقه جنوبی تهران که طبق فرموده مقام معظم رهبری، قبله تهران محسوب می‌شود، مرهون حمایت‌های ویژه مدیریت شهری تهران است.

احسان کاظم‌نیا، قائم مقام معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران نیز حضور خیل عظیم شهروندان، زائران و گردشگران را پتانسیل خوبی برای منطقه برشمرد و بر اجرای طرح‌های ویژه در زمینه اطلاع رسانی و امور فرهنگی پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام تاکید کرد.

جلسه نظارت ستادی منطقه 20 با ارائه گزارش‌های موضوعی از سوی مصطفی موسوی مدیر کل هماهنگی و نظارت و پیگیری امورمناطق  و حسن حاج بزرگی مشاور معاونت هماهنگی و امورمناطق شهرداری تهران ادامه یافت.

گفتنی است؛ بر اساس این گزارش معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در جریان این نظارت ستادی از پروژه‌های دسترسی آزادگان به بلوار شهید دستواره، بوستان تخصصی خانواده، پایانه پارک سوار مترو جوانمرد قصاب و مجموعه فرهنگی برج طغرل بازدید میدانی داشتند و برای تسریع در اجرای این پروژه ها، موارد لازم مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط