حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در همایش زکات در شهرستان پاکدشت تاکید کرد: باید به دنبال کار برای نسل جدید باشید نه نسل قدیم، بهتراست با همین پول زکات کلاس آموزش قرآن بگذارید و مطمئن باشید واجب تر ازساخت یک غسالخانه دریک محل یا شهرستان است.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از پاکدشتی ها؛ مسأله زکات با این اهمیتى که در اسلام دارد، مورد غفلت و فراموشى واقع گشته و مردم به این حکم الهى توجه لازم را ننموده‏اند، گرچه برخى از مردم مبالغ هنگفتى را صرف انفاق و اطعامهاى مستحب مى‏کنند، اما این فریضه الهى را به آسانى ترک مى‏نمایند.
درراستای زکات و اهمیت آن همایش زکات در شهرستان پاکدشت با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی صبح امروز برگزارشد. دراین همایش ابتدا حجت الاسلام حسن لزومی امام جمعه شهرستان پاکدشت ضمن خیر مقدم گویی به حاضرین به اهمیت زکات اشاره کرد و نقش کمیته امدادامام خمینی (ره) را مهم بیان کرد. درادامه حجت الاسلام و المسلمین قرائتی میهمان این برنامه ضمن تبریک ایام شعبانیه مطالبی را در خصوص زکات بیان کرد. وی درادامه از شرایط زکات ونیز تاثیر زکات در زندگی بیان کرد و افزود:در قرآن ۳۲ مرتبه به مقوله زکات و نیز اهمیت آن اشاره شده است و این یعنی زکات یک مسئله مهمی است و ما باید بیشتر به آن توجه کنیم که متاسفانه برخی از مردم به راحتی از کناراین موضوع عبور می کنند. حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در ادامه اظهار داشت: درحدیثی آمده است که خداوند از پیامبر خواسته که از افرادی که زکات می پردازند تشکر کند چرا که عمل بسیار پسندیده و نیکویی است . وی در خصوص نحوه ارائه زکات افزود: در زمان پیامبر و ائمه زکات را به آنان پرداخت می کردند و امروزه شما هم می توانید به کمیته امداد امام خمینی (ره) ارائه دهید و یا خودتان در جای بدهید تا در راه واجب خرج شود. حجت الاسلام والمسلمین قرائتی درادامه اشاره کرد: زکات باید در کار های واجب خرج شود و سعی کنید در کار های مستحب خرج نشود و باید به دنبال کار برای نسل جدید باشید نه نسل قدیم مثلا برای یک جوان ۱۴ یا ۱۵ ساله بهتراست با همین پولی زکات کلاس آموزش قرآن بگذارید و مطمئن باشید واجب تر ازساخت یک غسالخانه دریک محل یا شهرستان است چرا که آن جوانی که تلاوت قرآن را فراگرفته و درس های خداشناسی را آموخته بهتر می تواند آینده کشور را بسازد. وی در ادامه در خصوص اهمیت زکات افزود: هیچ فردی مالش هلاک نمی شود، هیچ فردی مالش از بین نمی رودو هیچ فردی مالش ضایع نمی شود مگه آنکه زکات خود را پرداخت نکرده باشد. حجت الاسلام قرائتی با بیان چند حدیث از معصومین اهمیت زکات را این گونه بیان کرد: زکات یک عمل پسندیده است همانند خمس و امام جعفر صادق(علیه الاسلام ) می فرمایند: هرکس خمس و زکات ندهد خداوند زندگی او را به نحوی تلخ کند که بیشتر از آن مال را درجای دیگر خرج کند، و در همین راستا امام جواد(علیه الاسلام) می فرمایند: من ضامن هستم کسی که خمس و زکات بدهد و از مالش کم نمی شود. وی درادامه افزود: نماز یکی از واجبات دین ماست ولی نماز ما وابسته به زکات ماست یعنی کسی که نماز بخواندو زکات خود را ندهد فایده ای ندارد. در پایان از چندین کشاورز نمونه که در پرداخت زکات پیش قدم شدند تقدیرشدوهدایایی به رسم یادبود به آنان اهداشد. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط