آفتاب ری: 8 سال دفاع مقدس در شرایطی برای ملت ایران رقم خورد که ایران مهمات و سلاح زیادی نداشت و حال با جود موشک‌های گوناگون و سلاح‌های پیشرفته روز جهان، نفوذ تروریسم یک توهم است. اما نباید غافل باشیم.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛ 8 سال دفاع مقدس در شرایطی برای ملت ایران رقم خورد که ایران مهمات و سلاح زیادی نداشت و حال با جود موشک‌های گوناگون و سلاح‌های پیشرفته روز جهان، نفوذ تروریسم یک توهم است. اما نباید غافل باشیم.

در این مطلب سعی بر آن است تا با دیدی کل‌نگری، اوضاع منطقه و هدف آمریکا از ایجاد جنگ‌های مذهبی را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

1_ رها شدن از دغدغه بیداری اسلامی خطری برای شیعه و سنی است:

در اوایل جنگ جهانی اول انگلیس‌ها، وهابیت را مورد حمایت خود قرار دادند تا پایگاه محکمی در جهان اسلام داشته باشند و پس از آن آمریکا در جنگ جهانی دوم نیز راه انگلیس را ادامه داد و وهابیت را به جان مسلمانان جهان انداخت.

که متأسفانه در آن سال‌ها وهابیت خیانت‌های بزرگی را در حق مسلمانان انجام دادند، این خیانت تنها مورد توجه شیعه نبود بلکه خود برادران سنی ما نیز خیانت‌های فرقه وهابیت را با وجود احساس کردند.

تا این که معادلات منطقه با پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی ایران به طور کلی معکوس شد. از عربستان سعودی که دارای دو رهبری دینی و سیاسی یعنی نوادگان محمد ابن عبدالوهاب که رهبران دینی و نوادگان شیخ آل سعود، رهبران سیاسی هستند نهایت استفاده را می‌برد.

و با کمک وهابیت و شیخ آل سعود، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مساجد متعددی در جهان از جمله اروپا ساخته ‌شد تا افکار وهابیت را ترویج دهند، زیرا آنها خواستار جلوگیری از نفوذ عقاید و آرمان‌های امام خمینی(ره) و بیداری اسلامی بوده و هستند. اما این اقدام فقط چند سال جلوی به تحقق نشستن آرمان‌های معمار جمهوری اسلامی ایران را به تعویق انداخت.

بیداری اسلامی در جهان

حال بیداری اسلامی در جهان اسلام رخ داده است، و تحقق این امر برای منافع آمریکا خطر ساز است. بیداری اسلامی تنها برای جهان اسلام نیست بلکه به اروپا نیز سرایت خواهد کرد و آمریکا بیشتر از این معادله هراسان است.

پس با توجه به مسائل گفته شده دستان پشت پرده خواستار ایجاد فرقه‌گرایی مذهبی در منطقه و یا حمایت از فرقه‌های موجود هستند و با بررسی تاریخ می‌توان گفت که فراماسون‌ها از ایجاد فرقه‌گرایی نهایت استفاده را برده‌اند.

آنها خواستار ایجاد نه به عنوان یک پیامبر بلکه به عنوان یک جادوگر در قدس هستند و با ایجاد فرقه‌گرایی مسلمانان را از اصل دور می کنند. هدف فرقه‌گرایی ایجاد یک فرع است تا صهیونیسم که فرقه انحرافی یهودیان است در گوشه‌ای امن به کشتار مردم فلسطین مشغول شوند.

معبد سلیمان

حال با بررسی تحولات اخیر فلسطین و با بهانه قرار دادن ربوده شدن 3 جوان اسراییلی، جوانان فلسطینی را به خاک و خون می‌کشانند.

پس مسلمانان جهان باید بدانند که چه کسانی از درگیری‌های مذهبی سود کافی را می‌برند و با وفاق ملی و وحدت جلوی توطئه‌ها را باید گرفت.

2_ درگیری‌های عراق و سوریه جنگ بین شیعه و سنی نیست، جنگ دلبستگان به آمریکا و غرب با طرفداران استقلال ملت است:

باتوجه به مسائل گفته شده در بالا به این نتیجه دست پیدا کردیم که جنگ شیعه و سنی در این بازه زمانی بی‌معنا است. اما جنگ دلبستگان به آمریکا و غرب با طرفداران استقلال ملت بیشتر صادق است.

با بررسی گذشته و یا ملیت اشخاصی که در عراق و یا سوریه حضور پیدا کرده‌اند برای ترور و نا امنی به این نتیجه می‌رسیم که یک گروه تکفیری و دارای عقاید وهابی هستند و ثانیأ این اشخاص تروریست، دارای ملیت‌های گوناگونی هستند.

این بررسی به ما نشان می‌دهد که تروریست‌ها هیچ پایگاه مردمی‌ در کشورهای مورد تجاوز قرار گرفته نداشته و به زور خواستار ایجاد حاکمیتی جدید به دلخواه خود هستند، این خواستگاه دولت حاضر را به دفاع مجبور می‌کند.

با ایجاد دولت مورد دلخواه تروریست‌ها چه کسانی سود کافی را خواهند برد؟

آمریکا و دولت‌های غربی، در زمان زمامداری محمد رضا شاه، آمریکا و غرب با نفوذ و چیدمان مناسب نیروهای خودی در مجلس، قوانینی از جمله کاپیتولاسیون را به نفع خود مصادره می‌کردند که با نارضایتی مردم ایران مواجهه شدند.

آمریکا برای پیشبرد منافع خود خواستار استفاده و بهره‌برداری رایگان از تمامی ذخایر نفت، گاز و همچنین معادن منطقه است.

این امر با سرکار آمدن افراد دلباخته به دولت آمریکا به ثمر خواهد نشست. که وهابیت و تروریست موجود در منطقه نمونه بارز این دلباخته‌گان غربی است و از آل سعود (فتنه قرن) هم نمی‌توان گذشت.

3_ دشمن خواستار تکرار حوادث عراق و سوریه در دیگر کشورهای مسلمان است:

زمانی که تروریست‌ها وارد خاک سوریه شدند، تروریست‌ها مدت زمان محدودی را برای به دست گرفتن حاکمیت سوریه وعده داده بودن و حال با گذشت چند سال این امر نه تنها به ثمر نرسیده بلکه معادله معکوس هم شده است. فرار تروریست ها از سوریه

پس از ناکامی‌ها در سوریه حال نوبت ناامن کردن کشور بعدی می‌رسد و آن کشور نیز عراق است چرا که در همسایگی ایران و چند کشور مسلمان قرار دارد.

خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با وجود ارتش، سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی و به خصوص بسیج مردمی که از امام خمینی(ره) به نسل‌های بعدی رسیده، با وجود این 3 نیروی آماده و بصیرتی که رهبر انقلاب در زمان شکل گیری فتنه سال 88 داده بودند، قطعأ نیروهای خودی از چند سال قبل آمادگی خود را برای نبرد با تروریسم دوچندان کرده اند.

8 سال دفاع مقدس در شرایطی برای ملت ایران رقم خورد که ایران مهمات و سلاح زیادی نداشت و حال با جود موشک‌های گوناگون و سلاح‌های پیشرفته روز جهان، نفوذ تروریسم یک توهم است. اما نباید غافل باشیم.

نظام جمهوری اسلامی ایران، مردم سالاری دینی را نسخه شفا بخشی برای مقابله با جنگ شیعه و سنی یاد می‌کند، دولت‌های کشور مسلمان نباید از این امر غافل باشند.

دولت‌های مسلمان اگر خواستار مبارزه با تروریسم و تثبیت دولت خود هستند به نظر می‌رسد نظام جمهوری اسلامی ایران بهترین گزینه برای مشاوره است، زیرا در معادلات منطقه تأثیرات دوچندانی دارد، دارای مقاومت منطقه نیز است و همچنین بیشتر سلاح‌های روز جهان را ایران به تنهایی و بدون کمک به دیگر کشورها می‌سازد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =