به قتل رسیدن مردی توسط همسر موقتش

زن جوان که مرتکب قتل همسرش با خوراندن قرص برنج شده بود با برگزاری جلسه صلح و سازش و رضایت اولیای دم از قصاص نجات یافت.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز، به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ پنجم مرداد سال ۹۱ زن جوانی با مراجعه به پلیس از مفقود شدن همسرش خبر داد.
با انجام تحقیقات از سوی مأموران، هیچ مردی از مرد ۴۰ ساله به نام اصغر به دست نیامد تا این که مأموران در بررسی‌های تخصصی به زن ۳۱ ساله به نام لیلا مشکوک شدند. با احضار زن جوان به پلیس آگاهی تحقیقات از او آغاز شد و سرانجام پانزدهم مرداد به قتل همسرش اعتراف کرد.
با ارسال پرونده به شعبه دهم دادسرای امور جنایی زن ۳۸ ساله در مورد قتل همسرش مدعی شد چند ماه قبل به صورت موقت به عقد اصغر درآمدم. او در این مدت مرا بسیار اذیت کرد تا این که متوجه شدم او نزدیک به ۱۰ میلیون تومان پول نقد دارد، به همین خاطر نقشه قتلش را طراحی کردم. برای اجرای نقشه‌ای تعداد قرص برنج خریده و پس از خرد کردن قرص‌ها، آن‌ها را داخل کپسول ویتامین گذاشتم و به خورد همسرم دادم. ساعتی بعد حال اصغر خراب شد و جانش را از دست داد.
من نیز جنازه به اطراف کهریزک برده و در بیابان رها کردم بعد از رها کردن جسد ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پول او را سرقت کردم. با اعتراف زن جوان و با قبول اتهام قتل، انگیزه‌اش را سرقت پول از همسرش موقتش اعلام کرد. پس از اعترافات لیلا، قضات دادگاه او را به قصاص محکوم کردند که این حکم از سوی قضات شعبه سوم دیوان عالی کشور تأیید شد.
سرانجام متهم در مهر ماه سال گذشته پای چوبه دار قرار گرفت تا از اولیای دم مهلت بگیرد، پس از این که او نتوانست خواسته‌های اولیای دم را برآورده کند، برای بار دوم آذر ماه پای چوبه دار رفته که این بار نیز اولیای دم به او مهلت دادند. سرانجام در حالی که قرار بود متهم برای بار سوم پای چوبه دار برود، امروز با برگزاری جلسه صلح و سازش به ریاست قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی برگزار شد و اولیای دم از قصاص قاتل فرزندشان گذشت کردند.
زن جوان پس از رهایی از قصاص به زودی بار دیگر در دادگاه محاکمه می‌شود.
انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =