عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بودجه بخش سلامت در مجموع در چارچوب قانون نیست، بر لزوم رعایت عدالت در ارائه خدمات این بخش تاکید کرد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون بهداشت و درمان خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره بودجه بخش سلامت گفت: بودجه این بخش در مجموع در چارچوب قانون نیست.

وی اضافه کرد: در این بخش به بیمه‌ها تاحدودی کمک‌های مطلوبی شده است و 60 درصد تعهداتشان را اضافه کردند، البته فقط تعهدات و بدهی‌ آنها را درست کردند و کار خاصی انجام نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره سهم وزارت بهداشت از بودجه کل کشور هم اظهار داشت: این بودجه امسال کمی متعادل‌تر شده است. پیش از این 11، 12 درصد بود اما اکنون 15 درصد شده است؛ در مجموع در کلان 28 درصد رشد داریم که این رقم حتی از تورم هم عقب‌تر است.

پزشکیان ادامه داد: ضمن تقدیر و تشکر به پاس اقدامات دولت، توقعی که ما از آنها داشته و داریم اجرای قانون است؛ در قانون هم بیشتر محرومین و افراد تحت پوشش، حاشیه‌نشین‌ها و روستائیان و کسانی که خدمات کمتر می‌گیرند باید دیده شوند.

وی در همین زمینه تصریح کرد: اینگونه نباشد که در جایی خدماتی همانند آمریکا ارائه شود اما در جای دیگر نتوانند خدمتی به مردم ارائه دهند؛ باید کاری کنند که عدالت در جامعه برقرار شود.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =