بودجه ۴۰ میلیاردی در جهت توسعه راه‌های شهر دماوند در سال ۹۵

رییس شورای اسلامی شهر دماوند گفت: برآورد بودجه ۶۶ میلیارد تومان در کل و بیش از ۴۰ میلیارد در بخش عمران، توسعه و بهسازی معابر و فضای سبز در سال ۹۵ در جهت تحقق مطالبه اولیه مردم در حوزه توسعه راه‌ها صورت گرفت.

به گزارش تهران نیوز ، غلامرضا ذبیحی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود، با اشاره به اشتراک حوزه فعالیت شورای شهر و شهرداری، اظهار کرد: سیاست‌گذاری فعالیت‌های عمرانی شهرداری، بر اساس نیاز و خواسته مردم و توسط شورا انجام می‌شود.

وی افزود: شهرداری علاوه بر خدمات اجرایی، به فعالیت‌های فرهنگی، بهداشتی و عمرانی پرداخته و باید پذیرفت که دماوند در مسیر توسعه قرارگرفته است.

رییس شورای اسلامی شهر دماوند خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرایطی فراهم‌شده است که شهر دماوند به لحاظ بافت و تراکم جمعیتی، از حصار محدود واحدهای مسکونی خارج‌شده و به‌صورت یک شهر بزرگ درآمده است؛ امیدواریم که در آینده با انجام زیرساخت‌ها، قدم‌های مؤثری در خصوص برآوردن نیازهای مردم برداریم.

ذبیحی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی شورا تصریح کرد: فعالیت در حوزه آموزش‌وپرورش، هیئت‌های مذهبی، مدارس و فرهنگسرا بخش پنهان فعالیت‌های شورا است.

وی با اشاره به اهمیت مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی، تاکید کرد: در صورت کوتاهی در این بخش به لحاظ گستردگی فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی، سعی در جبران آن تا زمان باقیمانده در شورای چهارم را داریم.

رییس شورای اسلامی شهر دماوند با بیان اینکه مجموعه شورای شهر چهارم شرایطی فراهم آوردند تا دستگاه شهرداری پاسخگوی مردم باشد، تصریح کرد: اعضای شورای چهارم شهر دماوند، به صورت شبانه‌روزی در خدمت مجموعه مدیریت شهری هستند و پاسخگوی مردم به صورت اقدام و عمل یا سیاست‌گذاری هستند.

 ذبیحی با اشاره اینکه امیدواریم تا پایان شورای شهر چهارم باقی‌مانده مطالبات اولیه مردم که توسعه راه‌ها می‌باشد را برآورده کنیم، اضافه کرد: نمایندگان شورا در دوره پنجم در زمینه زیرساخت‌های فرهنگی به‌خصوص فرهنگسراها که یک نیاز عمومی می‌باشد گام بردارند؛ چرا که دستگاه‌های متولی خیلی در این حوزه کار نکرده‌اند.

رییس شورای اسلامی شهر دماوند با اشاره به برآورد بودجه ۶۶ میلیارد تومان در کل و بیش از ۴۰ میلیارد در بخش عمران، توسعه و بهسازی معابر و فضای سبز در سال ۹۵، خاطرنشان کرد: عمده این ۴۰ میلیارد صرف طرح‌هایی است که از قبل مانده بود که بلوار شورا، خیابان مطهری، خیابان فرهنگ، بلوار بعثت و چشمه اعلا از آن جمله می‌باشد.

وی با ابراز امیدواری از اتمام پروژه‌های مربوط تا پایان عمر شورای چهارم، گفت: البته یک اصلاح بودجه نیز نیاز داریم؛ چرا که انتظارات مردم نباید معطل بماند؛ ما در شورای اول و دوم بلوار شورا را نام‌گذاری و آغاز کردیم، ولی دچار توقفی شد که البته طبیعی است و ممکن است همه شهرداران و شورای شهرها، اولویت ما را اولویت خود ندانند.

ذبیحی با اشاره به فعالیت‌ها و روند مثبت مجموعه رسانه‌ای تاررود، خاطر نشان کرد: امیدواریم که از طریق گفتمان مثبت، اصحاب رسانه به مطالبات خود دست یابند.

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =