‌«جان بولتون» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل به جمهوری‌خواهان هشدار داد به «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا اجازه ندهند که «سوزان رایس» نماینده کنونی آمریکا در سازمان ملل را به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا معرفی کند.

وی گفت: من همواره طرفدار سفیران آمریکا در سازمان ملل بوده‌ام تا پس از اتمام کارشان در سازمان ملل، اقدامی برای آنها انجام شود.

بولتون ادامه داد: شما می‌دانید، در صورتی که رئیس جمهور بخواهد مبارزه‌ای داشته باشد که فکر می‌کند می‌تواند برنده آن باشد، وی قطعا می‌تواند این مبارزه را با [معرفی] سوزان رایس [به عنوان وزیر امور خارجه] داشته باشد.

وی در ادامه مصاحبه با فاکس نیوز گفت در صورتی که رئیس جمهور آمریکا موفق شود سوزان رایس را به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا معرفی کند، به پیروزی دیگری که شایسته آن نیست دست خواهد یافت.

بولتون به گروه جمهوری‌خواهانی پیوسته که صلاحیت سوزان رایس برای تصدی پست وزارت امور خارجه را زیر سوال برده‌اند.

در صورتی که رایس موفق شود به سمت وزارت امور خارجه آمریکا برسد، چهارمین زن در تاریخ آمریکا خواهد بود که به چنین پستی دست خواهد یافت.

اظهارات سوزان رایس درباره حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی دستاویز جمهوری‌خواهان برای ممانعت از تصدی پست وزارت امور خارجه توسط وی است.

پنج روز پس از حادثه حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی که به قتل سفیر آمریکا و سه دیپلمات این کشور انجامید، سوزان رایس در گفتگویی تلویزیونی گفت آن حمله کاملا خودجوش بوده و دولت اوباما هیچ هشداری درباره احتمال تهدید سفارتخانه آمریکا در لیبی دریافت نکرده بود.

وی تصریح کرد: دولت آمریکا هیچ اطلاعاتی درباره وقوع یک حمله تروریستی به کنسولگری این کشور نداشته و آنچه در بنغازی رخ داد واکنشی خودجوش و غیر قابل کنترل به فیلم ضد اسلامی بود.

به گزارش فارس،

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =