در سوم آبانماه سال جاری پس از قبول استعفای فیروز جعفری از سمت شهرداری بومهن این شهر هنوز شهردار ندارد و به صورت سرپرستی اداره می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از پایگاه پردیس خبر؛  پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بومهن در روز سوم آبانماه سال جاری نوشت: صبح امروز در پی استعفاء دکتر جعفری، رضا صدهزاری طی حکمی از سوی شورای اسلامی شهر سرپرست شهرداری بومهن شد.

 نکته قابل تامل غیبت فیروز جعفری شهردار پیشین شهر بومهن در این مراسم معارفه است.

وی پیش از این نیز یک مرتبه استعفای خود را به شورای اسلامی شهر بومهن ارسال کرده بود و پس از رد استعفایش، برای مدت یک ماه درخواست مرخصی داشته که مورد موافقت شورای شهر قرار گرفت.

 پس از آن زهره نکونام رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بومهن از معرفی محمد رستمی نیا، عضو شورای اسلامی این شهر بعنوان شهردار منتخب شورا به مراجع ذی صلاح سخن گفت.

وی با بیان اینکه رستمی نیا با اخذ 9 رای موافق به عنوان شهردار بومهن انتخاب شده، اعلام کرد: این معرفی نامه طی نامه شماره 1536 مورخ بیست و هشتم آبانماه صادر شده است.

 چندی بعد محمد اسماعیل اقتداری رییس شورای اسلامی شهر بومهن از تایید شهردار منتخب شورا توسط فرمانداری شهرستان پردیس و ارسال پرونده وی به استانداری تهران خبر داد.

 فرماندار شهرستان پردیس نیز در بیست و دوم آذر ماه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در پردیس اظهار داشت: طبق قوانین، پرونده فرد منتخب شورای شهر بومهن برای تصدی پست شهرداری به فرمانداری پردیس ارسال شد.

وی در این گفتگو بیان داشت: این پرونده در استانداری تهران در حال بررسی است و در آینده‌ای نه چندان دور پاسخ آن به فرمانداری پردیس اعلام می‌شود.

 پس از آن استانداری تهران نتیجه بررسی خود را اعلام کرده و بعلت نبود سوابق اجرایی با تصدی محمد رستمی نیا بعنوان شهردار بومهن مخالفت کرد.

 شورای اسلامی شهر بومهن نیز به دلایل نامعلومی از انتشار و اعلام این امر خودداری کرده است.

 مرتضی حیدری فرماندار شهرستان پردیس در گفتگو با پایگاه پردیس خبر در این خصوص اظهار داشت: رد شدن آقای رستمی نیا یک اشکال فنی داشت و از اول هم شورا باید در جریان این مسئله قرار گرفته و بعد با مطالعه قانون اقدام می کرد.

عالی ترین مقام دولتی شهرستان پردیس ادامه داد: باید برابر قانون عمل بکنیم که هم باعث کسر شان ما نشود و هم تصمیم های نسنجیده باعث نشود که جایگاه شورا و شان شورا پایین بیاید.

 وی با تاکید بر محترم بودن آقای رستمی نیا بعنوان عضو شورای شهر و التزام به حفظ حرمت او اظهار داشت: شاید اگر می توانست موفق بشود در صحنه عمل خیلی بهتر از این جلوه می کرد اما ملزم به رعایت قانون هستیم و این هیچ دلیلی بر عدم توانایی آقای رستمی نیست بلکه ما باید در چارچوب قانون حرکت کنیم.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =