بیشترین سفر ایرانیان به کدام کشورها است؟

طبق آمار، بیشترین مسافرت ایرانیان به ترکیه می باشد که حدود ۶ میلیون سفر در سال می باشد و در رده اول قرارگرفته است، کشور های مالزی، تایلند، امارات و عربستان به ترتیب در دیگر رده ها قرار دارند و اگر هزینه ای که به کشور عربستان تعلق می گیرد را در نظر بگیریم کمتر از ۵ درصد کل مسافرت های خارجی ایرانیان به کشور های دیگر می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز؛ شیوا امیری- حج امسال با حادثه های زیادی همراه بود که همه ناشی از بی کفایتی آل سعود است اما این مسئله باعث نمی شود که ما دین و مکه را زیر سوال برده و با این اتفاقات به یاد فقرا و نیازمندان شهر و کشورمان بیفتیم.

بیشترین آمار مسافرت ایرانیان به ترکیه می باشد که حدود ۶ میلیون سفر در سال می باشد و اگر هزینه هر نفر با خرید به طور متوسط سه و نیم میلیون تومان در نظر گرفته شود کل این هزینه بالغ بر ۲۱ هزار میلیارد تومان خواهد شد که حدود ۳۰ برابر مسافرت های حج تمتع به عربستان می باشد.

مجید آقابابایی مدیرکل امور مرزی و پدافند غیر عامل وزارت کشور در تیرماه ۹۴ با اشاره به آمار مسافرت ایرانیان به دیگر کشور ها بیان کرد: ترکیه با تعداد ۳،۲۲۴،۵۶۷نفر و حدودا (۲۰٫۹درصد) از مسافرت های ایرانیان به کل دنیا به خود اختصاص داده است که این آمار در ایام نوروز ۱۳۹۴ ،تعداد ۹۲۷،۶۱۷ نفر ۸۴٫۳۲درصد به ترکیه مسافرت کرده اند.

هزینه سفر این افراد میلیاردها تومان می باشد و آیا در کشور ترکیه برای ایرانیان اتفاقات ناگواری نمی افتد؟!

در مرداد ماه ۹۴ خبرگزاری رسمی دولت ترکیه از حمله تروریستی به یک اتوبوس حامل مسافران ایرانی در ترکیه خبر داد که در این حادثه یکی از هموطنان جان خود را از دست داده و سه شهروند دیگر ایرانی نیز در این حمله زخمی شده‌اند.

در این میان اما واکنش مسئولین وزارت خارجه به این اتفاق سکوت بوده است و بعد از این موضوع، یک مقام مسئول با ارائه توصیه‌هایی برای تردد به ترکیه، اعلام کرده: به دولت ترکیه اعلام کرده‌ایم که باید امنیت اتوبوس‌های ایرانی را تامین کند،ضمن اینکه مردم حتی المقدور از سفر های زمینی خودداری کنند.

این در حالی است که به نظر می رسد در سفرهای هوایی نیز مردم ایران از گزند اتفاقات در امان نیستند زیرا مرداد ماه ۹۴ در خبری اعلام شد دو بانوی ایرانی مورد هتک حرمت ماموران فرودگاهی در ترکیه قرار گرفته اند.

چرا به ترکیه سفر میکنیم و پولمان را در جیبشان میریزیم مگر نه اینکه آنها نیز بی کفایت و بی لیاقت هستند و به ایرانیان توهین میکنند؟ چرا ترکیه را تحریم نمیکنیم؟

هنگام توهین به مقدسات و سفر حج کل معنویات این سفر به فراموشی سپرده شده و عده به فکر فقرا و اولویت های داخل کشور و یا تحریم حج می افتند اما با دیدن آگهی های تبلیغاتی برای دیگر کشورها دیگر هیچ گونه اعتراضی ندارند.

-مالزی:

در سال حدود ۷۵ هزار نفر به مالزی سفر می کنند که هزینه هر نفر با خرید حدود ۴ میلیون تومان برآورد می شود که کل این مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان است.

-تایلند : در سال حدود ۸۰ هزار نفر به تایلند سفر می کنند که هزینه هر نفر با خرید حدود ۴ میلیون برآورد می شود و کل این مبلغ ۳۲۰ میلیارد تومان است.

-امارات: در سال حدود ۲۸۰ هزار نفر عازم امارات هستند که هزینه هر نفر با خرید به طور متوسط ۲/۵ میلیون تومان برآورد می شود که کل این مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان است .

به ترتیب دیگر کشورها هستند که ایرانیان به آنجا سفر کرده و پول خود را در جیب بیگانگان میریزند.

در سال بیش ۲۵ هزار میلیارد هزینه مسافرت به ۵ کشور بالا توسط ایرانیان می باشد که کل سهم عربستان حدود ۲/۷ هزار میلیارد تومان می باشد( که علاوه بر آن قسمت عمده هزینه حج به حبیب کاروان های ایرانی هواپیمایی بر می گردد) که این یعنی کمتر از ۱۰ درصد و اگر منصف باشیم هزینه ای که فقط به کشور عربستان تعلق می گیرد را در نظر بگیریم کمتر از ۵ درصد کل مسافرت های خارجی ایرانیان به کشور های دیگر می شود.

آیا شما دلیل سفر مردم به کشورهایی نظیر دبی، ترکیه و برخی کشورهای همجوار را برای حضور در کنسرت برخی خوانندگان لوس آنجلسی می دانید؟

کمک به نیازمندان فقط مختص به حاجیان نیست بلکه اگر همه آن میلیون ها ایرانی که برای دیدن کنسرت خوانندگان لوس آنجلسی در دوبی و گردش در سواحل آنتالیا و پاتایا و... میلیاردها تومان خرج می کنند هم مثل حاجی ها مجبور بودند پولی برای کمک به مستمندان خرج کنند و علاوه بر این همه صدقات و انفاق ها و اطعام هایی که مذهبی ها می کنند، غیر مذهبی ها هم چنین سخاوتمندانه عمل می کردند مشکلات جامعه زودتر حل می شد فقر از جامعه ریشه کن می‌‍شد. کسی در عربستان دنبال خدا نیست زیرا خدا از رگ گردن به ما نزدیکتر است و در عربستان گم نشده که حاجی پیدایش کند و حاجی وقتی حاجی می شود که خمس پولش را داده باشد پس حاجی با پرداخت خمسش قلب کودک سرطانی را شاد کرده و با پول خمس و زکاتش اشک شوق بر چشمان عاشق آن مادر فقیر جاری کرده است.

پس ای حاجیانی که در مسیر انجام دستورات الهی هم بذل مال کردید وهم با توطئه و حماقت آل سعود که بازماندگان آل سفیانند جانتان را گذاشتید حجتان مقبول و سعیتان مشکور.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • یک معلم ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۹
    احسنت بسیار عالی بود
  • abdollah nagheebian ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
    چرا به ترکیه سفر میکنیم و پولمان را در جیبشان میریزیم مگر نه اینکه آنها نیز بی کفایت و بی لیاقت هستند و به ایرانیان توهین میکنند؟ چرا ترکیه را تحریم نمیکنیم؟ چونکه واحد ارز در ایران غیر واقعی است و نرخ ارز برای تبادل ریال به دلار در حالت واقعی ۱۲۷۰ تومن است و بقیه ان سود در جیب دولت می شود نه فقط سفر های توریستی برون مرزی بلکه طبیعتا سفر های مهاجرتی و بقیه تاجران واحد ارزی و جمع ببندیم .چقدر میشه طوری گفتین انگار ناراحتین چرا میرن ترکیه انگار نه انگار که هفتاد درصد سرمایه این جماعت منگول تو تبادل ارز سود جیب دولته