رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزکوه از اهدای بیش از سه هزار عنوان کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان در شش ماه دوم سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، “سیدمحمد حسن حسینی” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز اظهارکرد: در نیمه نخست سال ۹۱ فقط ۵۰۰ عنوان کتاب سالم استفاده شده از سوی مردم به کتابخانه های عمومی شهرستان اهدا شده بود.

وی گفت: با برگزاری همایش بزرگ “تجلیل از خادمان کتاب” در شهرستان در آبان ۹۲ و متعاقب آن سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین “عبدالعلی استیری” امام جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه های نماز عبادی- سیاسی جمعه همان هفته در باب اهمیت کتاب و کتابخوانی، شاهد چند برابر شدن اهدای کتاب به مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان بودیم.

حسینی تصریح کرد: از آن زمان تاکنون بیش از سه هزار عنوان کتاب در موضوعات مختلف از سوی خانواده ها به مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان اهدا شد که نسبت به نیمه نخست سال افزایشی شش برابری داشته است.

وی ابراز امیدواری کرد؛ آحاد مردم با حفظ این سنت حسنه و اهدای کتابهایی که مورد مطالعه قرار داده اند، ضمن برخورداری از اجر معنوی دیگران را در ارتقای سطح معلومات و حفظ فرهنگ کتابخوانی که امروزه در مواجهه با فناوری های نوین و افزایش مطالعه در فضای مجازی کمرنگ شده است، یاری کنند.

شهرستان فیروزکوه با برخورداری از سه کتابخانه عمومی “استاد امیری فیروزکوهی” و “حضرت ولی عصر(عج)” در فیروزکوه و کتابخانه “سلمان فارسی” در شهر “ارجمند” در مجموع دارای هزار و ۷۰۰ نفر عضو ثابت است و از ۳۵ هزار جلد کتاب و ۵۰ عنوان نشریه در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و . . . بهره مند است.

انتهای پیام/م

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =