رییس جمعیت هلال احمر شهرستان فیروزکوه از توزیع بیش از چهار هزار جلد کتاب در ایام نوروز ۹۳ بین هفت هزار مسافر، گردشگر و زائر عبوری مراجعه کننده به پُست های راهنمایان نوروزی هلال احمر شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، “علی محمدعلی تبار” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز اظهارکرد: در طول اجرای طرح راهنمایان مسافران نوروزی، بیش از هفت هزار نفر به پُست های طرح راهنمایان نوروزی هلال احمر واقع در بازارچه روبروی شهرداری و همچنین میدان “امام علی(ع)” شهر مراجعه کردند.

وی گفت: در این مدت تعداد ۵۰۰ نفر به چادر “دوستدار کودک”، ۷۰۰ نفر به خیمه نماز و بیش از هفت هزار نفر به ایستگاه سلامت (برای انجام کنترل فشار خون و تست قند خون) مراجعه کردند و چهار هزار نقشه و تقویم، بیش از ۱۸ هزار بروشور ایمنی و سلامت، ۳۰۰ قلم انواع وسایل نقاشی، کتاب داستان، پرچم، دفترچه یادداشت، مدادتراش و بادکنک بین کودکان و ۸۰۰ کاسه آش نذری به همراه خرما در ایام فاطمیه اول و دوم بین مراجعه کنندگان توزیع شد.

محمدعلی تبار همچنین از توزیع بیش از چهار هزار جلد کتاب رایگان بین مسافران، گردشگران و زائران عبوری از منطقه خبر داد و تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که امروز در سطح جهانی به آن توجه می‌شود بالا بردن فرهنگ مطالعه است که توسعه آن جز با همکاری و تعامل همه نهادها و ادارات (در هر کشوری) میسر نمی‌شود و نیازمند حرکتی جهادی است.

این مقام مسؤول به لزوم ترویج نهضت مطالعه و فرهنگ کتاب‌خوانی اشاره کرد و گفت: این مهم باید از سطوح پایین جامعه با فرهنگ ‌سازی مناسب شکل گیرد و توزیع کتاب رایگان در ایام نوروز نیز در همین راستا انجام شده است.

طرح نوروزی این نهاد که از ۲۷ اسفندماه ۹۲ با حضور ۱۲۰ امدادگر و نجاتگر کادر و داوطلب و اعضای امور جوانان آغاز شده بود، در ۱۵ فروردین ماه به پایان رسید.

گفتنی است سال گذشته و مطابق ارزیابی های انجام شده از سوی بازرسان و کارشناسان سازمان جوانان و معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان تهران، جمعیت هلال احمر شهرستان فیروزکوه موفق به کسب عنوان نخست طرح راهنمایی مسافران نوروزی استان تهران در سال ۹۲ شده بود. انتهای پیام/م

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =