۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۹

گویا مسکن مهر در نظرها پنهان شده است و هیچ کس تمایلی به انجام پروژه های نیمه تمام آن ندارد، که این مهم مشکلات عدیده ای را برای مردم به وود آورده است.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از اقتدارملارد؛ در سایه عدم نظارت مسئولین  نسبت به پروژه های ۱۴۵۰۰واحدی مسکن مهر صفادشت واقع در یوسف آباد قوام، تعاونی های مسکن نسبت به انجام تعهدات به اعضای تعاونی مسامحه نموده و اقدام مناسبی  در جهت اتمام پروژه های در دست ساخت نمی کنند.

تعاونی ها مسکن  که این روزها طیف وسیعی از افراد بدون خانه را جذب خود کرده است ، به دلیل طولانی کردن پروژه هایشان در خواست  وجوهات بیشتری نسبت به آن چه که در گذشته اعلام نموده اند دارند وبا توجه به  اینکه اعضای این تعاونی ها عموما از قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه هستند ،توانایی پرداخت این وجوهات را نداشته و این امر سبب فروش این واحدها و بعضا مشکلات فراوانی برای این دسته از افراد می شود.

عدم صداقت تعاونی های مسکن مهر که به اصطلاح عامیانه دبه کردن است با بهانه های چون تحریم سرباز کرده ومنجر به  درخواست دریافت وجوه به هر طریقی  از اعضای تعاونی می شود، برخی از اعضای این تعاونی ها بعد از ۶ سال عضویت در این تعاونی ها هنوز صاحب خانه نشده اند و  مبالغ زیادی که سرمایه گذاری کرده اند را نیز نمی توانند دریافت کنند.

عدم تعیین قیمت قطعی واحد، یکی از نقاط ضعف این تعاونی ها محسوب می شود که تا کنون از پی گیری مسئولین دور مانده است وعدم رسیدگی به این تعاونی ها باعث شده است که  هر تعاونی با وجود ارائه خدمات یکسان، هزینه متغییر و مختلفی را از اعضای خود دریافت کند.

سرانجام، برخی از افراد به دلیل قرار گرفتن در تنگنای مالی وعدم توانایی در پرداخت اجاره یا مسکن ، بلاجبار در خانه های نا تمامشان ساکن شده اند ونه تنها از سوی تعاونی خدماتی دریافت نمی کند ، بلکه  بنیاد نهادهای ذیربط  با وجود مراجعه پی در پی ساکنین مسکن مهر تا کنون هیچ گونه رسیدگی به مشکلات آن ها نکرده اند.

طی اظهارات چندین تن  از ساکنین مسکن مهر ناتمام شهرستان ملارد، به دلیل عدم نظارت مسولین امر تعاونی ها خود را ملزم به انجام تعهداتشان در خصوص اتمام و ارائه خدمات به اعضا نمی دانند چرا که در سایه سکوت مسئولین با طولانی کردن روند پروژها  موقعیت خوبی را برای سود جوی خود فراهم می کنند.

 تعدادی از ساکنین مشکلات خود را به شرح ذیل بیان کردند:

۱-  عدم راه اندازی شبکه فاضلاب

۲- عدم زیر سازی کوچه ها وعابر

۳- نا تمام ماندن جدول گذاری و معابر

۴- رها سازی پروژه ها به صورت نیمه تمام

۵- عدم وجودامنیت به دلیل مسقر نبودن واحد انتظامی

۶- عدم نصب انشعاب آب و برق و گاز ساکنین مستقر

۷-  وجود نواقص بسیار در پروژه های که تحویل اعضاءشدند

با وجود مشکلات عدیده ساکنین و اعضای تعاونی نبود امکانات رفاهی ،تفریحی ، تحصیلی ، مشکل عمده ای به نظر نمی آید.

تصاویر زیر از پروژه ۱۴۵۰۰ واحدی شهرستان ملارد تهیه شده است.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =