تار موی منسوب به نبی مکرم اسلام توسط یکی از سلاطین عثمانی در سال 1309 هجری قمری و در سالروز ولادت امام حسین (ع) به حرم امام حسین (ع) اهدا شد و همه ساله در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری، به نقل از رباط نیوز؛ در روز سوم شعبان و سالروز ولادت حضرت امام حسین(ع) موزه آستان قدس حسینی یک تار مو منسوب به پیامبر گرامی اسلام (ص)را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داد.
«سعید رشید زمیزم» تاریخ شناس و مسئول واحد مستند سازی موزه اظهار داشت: این تار موی مبارک توسط یکی از سلاطین عثمانی در سال ۱۳۰۹ هجری قمری و در سالروز ولادت امام حسین (ع) به حرم امام حسین (ع) اهدا شد.

 TareMu (3)

وی افزود: این تار موی مبارک در مکانی امن نگهداری می‌شده و پس از انتخاب شیخ عبدالمهدی کربلائی بعنوان تولیت آستان قدس حسینی توسط مرجع دینی اعلی حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی، موزه افتتاح گشت و تار موی مبارک سالیانه در سوم شعبان برای یک روز در معرض دید قرار می‌گیرد.

TareMu (2)

این تاریخ شناس برجسته افزود: هم‌اکنون مکانی مناسب با مشخصات فنی در نظر گرفته شده و در این مکان از تار موی مبارک پیامبر اکرم(ص) نگهداری و به صورت دائم سالیانه در معرض دین بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

TareMu (1)

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =