حجت السلام سعیدی گفت: این روزها دشمن در تازه‌ترین تاکتیک خود در جنگ نرم، بنیان اصلی خانواده ایرانی را هدف گرفته است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از سایت دانا، حجت السلام علی سعیدی، با بیان این مطلب گفت: جنگ نرم جنگ باور و اعتقاد است و ابعاد اعتقادی، رفتاری و عملیاتی، پیوند عاطفی و همسویی و همراهی با ولایت از مهمترین ابعاد ولایت مداری است که همه مسئولان باید در این شرایط به این نکته مهم توجه داشته باشند.

وی ولایت مداری را متفاوت از ولایت پذیری توصیف کرد و افزود: برخی افراد تنها در کلام ولایت مدار هستند، اما در رفتار و عملکرد ولایت پذیری ندارند.

دانشگاهی بهتر از جنگ نداریم

نماینده ولی فقیه در سپاه، با بیان اینکه با مرور تاریخ به این نتیجه خواهیم رسید که دانشگاهی بهتر از جنگ تحمیلی وجود ندارد، خاطر نشان کرد: هر کتابی که از شهدا به چاپ رسیده یک مقتل است که با خواندن آن به ابعاد تازه تری از زندگی آن ها خواهیم رسید.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به اینکه دشمن از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با تمام توان با نظام اسلامی ایران دشمنی کرده است، گفت: انقلاب اسلامی 34 ساله ایران با اخلاص و رشادت های شهیدان پابرجا مانده است. اگر از این به بعد هم دستمان را در دست شهداء و ولایت نگذاریم، اثری از انقلاب باقی نمی ماند و تا زمانی که ما عهدمان را با شهداء و ولایت تجدید می کنیم دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند. مواظب اعمالمان باشیم و کاری نکنیم که در روز قیامت شرمنده شهداء باشیم.

نماینده ولی فقیه ادامه داد: امروزه خانواده‌ی شهدا وظیفه‌ی سنگینی برعهده دارند؛ چرا که آنها برای مردم و جامعه الگو هستند. همان‌طور که درقرآن اشاره شده است شهدا اسوه و الگو هستند، خانواده شهدا نیز آن‌گونه هستند و نباید خطا کنند؛ بنابراین مسوولیت خانواده های شهدا نسبت به افراد عادی جامعه بیشتر است و باید بیشتر تلاش کند تا اجر بیشتری نصیب‌تان شود.

شهید محلاتی از نگاه نماینده ولی فقیه در سپاه

سعیدی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به راه و منش شهید محلاتی گفت: این شهید بزرگوار به بهترین شکل ممکن به رسالت خود عمل کرد و همواره از مردم و مسئولان می خواست  که راه خدمت به خدا و کشور اسلامی و اطاعت از ولی فقیه را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند. شهید محلاتی خون خود را در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و آرمانهای امام راحل فدا کرد و همه باید ادامه دهنده راه این شهید بزرگوار باشیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: آرامش و امنیتی که امروز در مرزهای غربی کشور حکم فرماست به برکت خون همین شهیدانی است که جان برکفانه مقابل دشمنان نظام ایستادند.خون پاک شهیدان است که روحیه استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم را هم چنان در رگهای مردم مسلمان ما به جوشش در می آورد.

وی با بیان خاطره ای از شهید محلاتی خاطر نشان کرد: این شهید در سفیر آخری که به جبهه داشتند، یک روز از بعثه رهبری برای سفر حج دعوت شدند، علیرغم اصرار و پافشاری بعثه برای  مشرف شدن شهید محلاتی به حج، این بزرگوار اعلام کردند که حج من در حال حاضر در همین جبهه های نبر حق علیه باطل است.

ابتکار عمل داشته باشید

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان بار دیگر از همه مردم و مسئولان خواست تا برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا همواره در تلاش و تکاپو باشند و در این راه از ابتکار عمل ها غافل نشوند، چرا که ابتکار عمل در برگزاری همایش ها ، شب های خاطره و یادواره های مرتبط با شهدا می تواند در جذب مخاطب و گرایش جوانان تاثیر زیادی داشته باشد.

حجت اسلام سعیدی  با بیان یک جمله به صبحت های خود پایان می دهد: همواره پیرو ولایت و در راه شهدا باشیم.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =