امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: ولایت پذیری و تبعیت از ولی امر مسلمین شاخصه اصلی حاج احمد آقا خمینی(ره) بود.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، حجت الاسلام  “عبدالعلی استیری” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز با ذکر خصوصیات آن عزیز سفر کرده اظهارکرد: ایشان در دوران قبل و پس از شکل گیری انقلاب شکوهمند اسلامی و در ادوار مختلف به عنوان یک گنجینه و یار صدیق و وفادار، هیچ گاه رهبر انقلاب را تنها نگذاشتند.

وی گفت: رابطه ایشان با امام(ره) فراتر از رابطع پدر و فزرندی و بلکه رابطه مرید و مرادی بود.

حجت الاسلام استیری با اشاره به همراهی ایشان با رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای پس از وفات امام راحل، افزود: ولایت پذیری و تبعیت از ولی امر مسلمین  شاخصه و یکی از ویژگی های بارز اصلی حاج احمد آقا خمینی(ره) بود.

وی ابراز امیدواری کرد؛ آحاد جامعه بخصوص جوانان و نوجوانان، سیره و منش ایشان را سرلوحه خود در زندگی قرار دهند.

صبحگاه روز ۲۱ اسفند ۱۳۷۳ خبر بستری شدن یادگار امام، نخست موجی از نگرانی در جماران و دقایقی بعد در شهر تهران و پس از آن در سرتاسر ایران پدید آورد و ساعاتی بعد با پخش خبر، بطور رسمی از صدای جمهوری اسلامی، در ایران غوغایی برپا شد که تنها نمونه آن در پخش خبر بیماری امام دیده شده بود.

گزارشات بعدی حاکی از آن بود که عارضه قلبی و تنفسی ناگهانی در حالت خواب سبب ‌ایست کامل قلب و تنفس برای لحظاتی گردید و همین امر موجب بروز سکته مغزی شده است.

به هر حال پس از پنج روز، تلاش خستگی‌ناپذیر تیم پزشکی نتیجه‌ای نبخشید و “احمد خمینی” همان کسی که نامش، و یادش و تصویرش و فداکاریهای بیمانندش تا ابد در کنار نام مبارک “امام خمینی(ره)” در قلب و روح و روان عاشقان انقلاب اسلامی پرجلوه و پراثر باقی خواهد ماند، ندای حق را در شامگاه ۲۵ اسفند ۱۳۷۷ لبیک گفت و به آرزویی که در تمام ایام بعد از رحلت امام بر آن لحظه‌ شماری می‌کرد یعنی ملاقات با پدر در پیشگاه حضرت حقّ، رسید و جهانی از مؤمن‌ترین بندگان خدا را در سوگ خویش عزادار ساخت.

ماجرای زندگانی یادگار همیشه ماندگار خمینی پایانی ندارد چرا که او جلوه‌ای روشن از حقیقت وجود خمینی بود و بفرموده رهبر معظم انقلاب: خمینی حقیقتی است همیشه زنده.

و شرح ماجرای زندگی احمد نیز دفتری است هماره گشوده در کنار کتاب بی‌انتهای زندگانی امامِ عشق و خوبیها.

روحش شاد و یادش همیشه گرامی باد. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =