تبلیغات در اردوگاه اصلاحات چگونه است؟/ چه زمانی بعد از افزایش قیمت کالاها, دعواها شروع می شود؟

در دو دولت کنونی و گذشته افزایش قیمت ها در کالاها را شاهد بودیم ولی برخی مواقع این افزایش قیمت ها با درگیری هایی روبرو بوده است.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از ورامین ما: مرغ گران شد!, صف های طویل روبروی مرغ فروشی ها کشیده شد, زمزمه افزایش روز به روز و آمدن قحطی مرغ بین عموم مردم لحظه به لحظه افزایش یافت, به طبع همه این کلام ها و صف ها؛ درگیری ها و نزاح های مختلف شکل گرفت و افراد مختلفی برای پیگیری شکایت یا پاسخگویی راهی دادگاه ها شدند. اواخر دولت دهم بود که شایعات مختلفی بین عموم مردم پخش می شد و برخی از آنها نیز با دست و پاچگی آنها را به دیگران به گونه ای منتقل می کردند که هر زمان است که قحطی تمام کشور را فرا بگیرد به همین منظور باید همانند صد سال پیش انبارها و تمام مکانهایی که امکان ذخیره مواد غذایی هست را از خوراکی های مختلف پر کنیم. نمونه این شایعات را که هنوز مردم فراموش نکردند مربوط به مرغ و آجیل شب عید بود به گونه ای که برخی ها در خیابان ها راهی شده و فریادها می کشیدند که چرا باید قیمت آجیل شب عید به این میزان زیاد شود, چرا پسته باید به کیلویی ۵۰ هزار تومان برسد و … . یکی دیگر از مواردی که همگان آن را به یاد داریم افزایش قیمت بنزین بود به گونه ای که برای افزایش دوبار قیمت بنزین در کل دولت دهم, تمام نیروهای انتظامی آماده باش کامل بودند ولی باز هم چند پمپ بنزین در کشور به آتش کشیده شد. زمانی زیادی از روی کار آمدن دولت یازدهم که از نظر بسیاری از کارشناسان سیاسی بسیار شبیه به اصلاح طلبان بوده تا جایی که بزرگان اصلاحات اعلام کرده اند که اگر آنها نبودند جناب آقای روحانی اقبالی برای ریاست جمهور شدن نداشت. اما بعد از تنها گذشت چند ماه از روی کار آمدن دولت یازدهم قیمت مرغ افزایش پیدا کرد, قیمت بنزین بارها افزایش داشت و حتی این را نیز باید بگوییم که بنزین یارانه ای از مردم حذف شد. قدرت خرید کالا در بین عموم مردم بسیار کم شد به گونه ای که بعد از پرس و جویی ساده از مغازه داران که در دولت های دهم و یازدهم سابقه فروشندگی داشته اند متوجه می شویم که بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم فروش آنها حتی در روزهای پایانی سال بسیار کاهش یافته و بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم سال به سال نیز بدتر شده است. اما مطالبی که در بالا بیان شد تنها در مورد سبد کالای عیدانه شهروندان و اقتصاد و معیشت آنها بود؛ همگان به یاد داریم که اردوگاه اصلاحات در سال ۸۸ بعد از اینکه رای نیاورد چه تبلیغات سنگین و برنامه ریزی شده ای را شروع کرد و آن را به اندازه ای ادامه داد که برخی ها باور کردند که تقلب در آراء صورت گرفته است. این مطلب و جو تبلیغاتی که می توان آن را برگرفته از تبلیغات غرب که نمونه های آن را بسیار سراغ داریم بدانیم, تا جایی ادامه پیدا کرد که در روز عاشورا به امام حسین(ع) و مقدسات دین اسلام نیز توهین کردند. آن زمان بود که بسیاری از آنهایی که ناخواسته در دام تبلیغات اصلاحات گرفتار شده بودند به راه اصلی بازگشته و متوجه اشتباه خود شدند به همین دلیل دست به دست با عموم مردم شده و در نهم دی ماه سال ۸۸ حضور گسترده پیدا کردند تا اشتباه گذشته را جبران کنند. اما در مقابل زمانی که در سال ۹۲ فردی به عنوان رئیس جمهور کشور انتخاب شد که هم فکر با اصولگرایان نبود, همچنین زمانی که در سال ۹۴ افرادی انتخاب شدند که یا اصلاحاتی بوده و یا دیدگاه بسیار نزدیکی به آنها داشتند, هیچ کدام از اصولگراها کلامی صحبت نکرده و به رای مردم که خواسته نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز هست احترام گذاشتند. در این بین سوالاتی وجود دارد که اذهان عمومی را به خود مشغول می کند؛
  • چرا زمانی که دولتی غیر از دولت اصلاحات بر روی کار بود و قیمت مرغ گران شد آن همه دعوا و درگیری به وجود آمد؟
  • چرا زمانی که هر دو سال یکبار آن هم با وجود بنزین یارانه ای, قیمت بنزین افزایش یافت جایگاه های مختلفی آتش گرفت ولی وقتی در دولت یازدهم بنزین یارانه ای حذف شد و قیمت بنزین افزایش و کیفیت آن کاهش پیدا کرد هیچ جایگاهی آتش نگرفت؟
  • چرا بعد از انتخاب افرادی که دیدگاهشان شبیه اصولگراها نیست هیچ مشکلی در کشور به وجود نیامد ولی بعد از انتخاب فردی که دیدگاهش شبیه اصلاحات نیست آن همه خسارت به کشور وارد شد؟
  • چرا زمانی که پسته کیلویی ۵۰ هزار تومان شد آن همه بلوا و آشوب به وجود آمد ولی امروز که نزدیک به عید نوروز شده و قیمت بنزین ۸۶ هزار تومان شده است دعوایی وحود ندارد؟
  نگارنده با این مطلب در صدد آن نیست که امروز نیز باید آشوب به وجود آمده و فریادها کشیده شود, در این مطلب می خواهیم به این نتیجه برسیم که تبلغات سوء در اردوگاه اصلاحات به اندازه ای است که بخاطر رسیدن به خواسته های خود حتی حاضر هستند امنیت کشور را نیز از بین ببرند و این نکته ای است که اصولگرایان و افرادی که دل در گرو نظام و انقلاب دارند از آن دوری جسته و خود را از آن تبرئه کرده اند. انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =