برخی بیان می‌کنند که در زمان امام خمینی (ره) گفته‌اند مخالفت با آمریکا جایی ندارد ولی نمی‌گویند که امام این صحبت آنها را بی‌جواب گذاشته‌اند و یا با این صحبت‌شان مخالفت کردند که این مسئله اجحاف در حق امام خمینی (ره) است.

به گزارش آفتاب ری حجت‌الاسلام محمدیان، رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها در همایش مجمع هماهنگی تشکل‌های دانشجویی که روز گذشته در سالن بصیرت مجتمع 13 آبان برگزار شد، اظهار داشت: دانشجویان فعال عرصه سیاسی و فرهنگی دانشگاه به شکل نمادین با مقام معظم رهبری دیدار کردند و ولی فقیه برای چندمین بار مواضع محکم، اصولی، مستدل،‌ منطقی،‌ شجاعانه،‌ جسورانه و بسیار حماسی را مطرح کردند.

وی در ادامه گفت: ایستادگی توسط شما دانشجویان معنا پیدا می‌کند پس باید متوجه جایگاه رفیع خودتان باشید موضوع ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و ستم و استکبار موضوعی کم هزینه و راحت نیست زیرا اگر آسان بود از لفظ ایستادگی استفاده نمی‌شد حفظ مقاومت و دیدگاه‌های اصیل شیعی و اشاعه این تفکر از گردنه‌های صعب‌العبور است و کسانی که از مبانی محکم و از اراده‌های قوی برخوردار هستند می‌توانند سنگر را حفظ کنند لذا متوجه جایگاه خود باشید.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به داستان تنگه احد یادآور شد: تنگه احد جایگاهی بود که رسول خدا می‌دانستند اگر دشمن از آنجا وارد شود شکست مسلمانان قطعی است و به همین دلیل جمعی را مامور کردند تا در تنگه بایستند و دستور دادند حتی به هنگام پیروزی مسلمانان بر دشمن نیز در تنگه باشند ولی عده‌ای که آنجا ایستاده بودند دیدند که مسلمانان دشمن را شکست داده و در حال جمع‌آوری غنائم هستند و به همین دلیل تنگه را ترک کردند و این مسئله عامل شکست مسلمانان شد، در نظام جمهوری اسلامی خطوط متعددی برای مبارزه وجود دارد ولی تنگه‌های احد نیز در مسیر هست.

محمدیان به جایگاه مجموعه تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها به عنوان جایگاه بسیار مهم اشاره کرد و گفت: باقی قسمت‌های دانشگاه اگر کم و کاستی داشته باشد به دلیل نگاه‌های نافذ و عزم‌های راسخ و باهمت آسیب جدی به ما وارد نمی‌شود.

وی درباره دو نوع نگاه اساسی قبل از انقلاب درباره آمریکا گفت: چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن دو نگاه و جریان عمده و متمایز در مقابل ابرقدرت‌ها وجود داشت یک نگاه این بودکه اگر بخواهیم در این دنیا به آسایش و رفاه خوب برسیم باید با آمریکا کنار بیاییم زیرا نمی‌شود کشور را بدون آن اداره کرد نگاه دیگر نگاه امام، انقلابیون و خط اصیل امام بود که تا امروز نیز ادامه دارد به گونه‌ای که آمریکا را عامل حقوقی ظلم‌ها در دنیا به ویژه ایران می‌دانند.

نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: در گروه اول نیز دو بخش وجود دارد یک بخش به آمریکا علاقمند هستند و بخش دیگر به این دلیل ارتباط با آمریکا را پیشنهاد می‌کنند زیرا به دلیل ترس از شکست با ایستادگی مخالفت دارند.

محمدیان همچنین گفت: در دو دهه گذشته این جریان که در صورت ارتباط با آمریکا کشور گلستان می‌شود، از نظر رسانه‌ای قوت پیدا کرد و با وجود اینکه در بین مردم اقبالی ندارند به دلیل نفوذ در رسانه‌ها صدای بلندی دارد که حتی گاهی صدای اصلی ملت را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند.

وی بیان داشت: ‌البته ما طرفدار اسلامی هستیم که ایمان به خدا گام دوم می‌داند و تاکید اول کفر به طاغوت است.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: ‌در سال 88 عده‌ای شعار نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران را سر دادند؛ ولی حتی یک نفر از آنها زمانی که کشور خودمان هم مورد ظلم و ستم بود پا به میدان نگذاشتند و ادعای مسلمانی هم می‌کنند.

محمدیان اضافه کرد: برخی بیان می‌کنند که در زمان امام خمینی (ره) گفته‌اند مخالفت با آمریکا جایی ندارد ولی نمی‌گویند که امام این صحبت آنها را بی‌جواب گذاشته‌اند و یا با این صحبت‌شان مخالفت کردند که این مسئله اجحاف در حق امام خمینی (ره) است.

وی همچنین به وظیفه سنگین دانشج.یان اشاره کرد و گفت: شما به عنوان فعالان دانشجویی وظیفه سنگین تبیین جریان انقلابی در دانشگاه‌ها را برعهده دارید اینکه امام انقلاب و رهبری درباره ایستادگی چه مواضعی داشتند و دارند و چرا بر روی هویت استکبارستیزی پافشاری وجود دارد و عده‌ای ما را به افراطی‌گری متهم می‌کنند.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه افزود: عدم ایجاد ارتباط با آمریکا به دلیل چند مشکل اقتصادی نیست بلکه بحث مشکل ماهیتی است اگر بخواهیم با یکدیگر کنار بیاییم حتما یکی باید ماهیتش را از دست بدهد یا انقلاب اسلامی باید از ماهیت توحیدی و انقلابی دست بردارد و حق اربابی آمریکا را پرداخت نماید آنان که پر از شوق آمریکا هستند از اینکه حقیقت به مردم گفته شود ناراحت می‌شوند وقتی چند پوستر ناقابل در سطح شهر زده می‌شود رگ‌های گردن آنها بیرون می‌زند.

محمدیان بیان کرد: آنها که در دو ماه اخیر در کشور شوق به ارتباط با آمریکا وجودشان را سرشار کرده بگویند آمریکا با دوستانش چه کرده که با ما چه کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم در 13 آبان کسانی که حافظه کمی نسبت به روحیه استکبارستیزی مردم دارند طنین مرگ بر آمریکا را بشنوند.

انتهای پیام /ش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =