سید‏مهدی رضایت در گفت‏وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: به نظر می‏رسد که ایران اسلامی این تنگناها و گلوگاه‏های سخت نظیر تحریم و تهدید را پشت سر گذاشته است.

وی ادامه داد: در فناوری نانو یکی از تنگناهای موجود، تجهیزات و دستگاه‏های لازم برای توسعه این دانش است.

رضایت اضافه کرد: امروز نزدیک به 20 شرکت در کشور به تولید تجهیزات مورد نیاز برای نانوفناوری مشغول هستند.

مدیر توسعه نیروی انسانی ستاد فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: امروز 14 دستگاه مورد استفاده فناوری نانو در کشور تولید و حتی برخی از آنها به کشورهای دیگر صادر می‏شود.

وی ادامه داد: تعدادی از 100 محصولی که در کشور با استفاده از فناوری نانو تولید و به بازار هدف عرضه می‏شود، استراتژیک و مهم تلقی می‏شوند.

رضایت اضافه کرد: در تولید داروی نانویی که در درمان سرطان مورد استفاده قرار می‏گیرد، از فناوری بالایی استفاده می‏شود.

مدیر توسعه نیروی انسانی ستاد فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: همچنین با سود جستن از نانوفناوری، موادی در صنعت نساجی برای بافت پارچه‏ و منسوجات مقاوم برابر حرارت، رطوبت و برخوردار از خواص ضد میکروبی تولید می‏شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر این، در تولید بیش از 30 عنصر مورد استفاده در ساخت و ساز مانند شیشه، بتن، رنگ، کاشی، سرامیک و... نیز از فناوری نانو استفاده شده است.

رضایت افزد: با حمایت‏های دولت‏مردان، مجلس و به‏ ویژه رصد، تشویق و حمایت مقام معظم رهبری، کشورمان در عرصه فناوری نانو در ردیف کشورهای پیشرفته جهان ایستاده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =