امروزدر سالگرد هفته دفاع مقدس ، دفاع مردم وجمهوری اسلامی در برابر تمام ابر قدرتها است ، دفاعی که ما نسل سوم انقلاب شاید تنها در کتاب‌ها و فیلم‌ها گوشه ای از این رشادت ها را دیده و یا شنیده باشیم، اسارت واژه تلخی است و این شعر در لب این جانباز آزاده چه زیباست : مرا دردی است اندر دل که گر گویم زبان سوزد و گر پنهان کنم ترسم که مغز استخوان سوزد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از اقتدارملارد ،در هفته اول دفاع مقدس که عراق با ارتش بزرگی که  پشتیبانی غرب و شرق را به صورت های متفاوت بدست اورده بود ، هجوم به ایران اسلامی ، ایرانی که دربحبوحه انقلاب بود کار بسیار آسانی قلمداد می شد که صدام می توانست مهره خوبی برای این بازی باشد .

هفته اول دفاع  با استقامت و ایستادگی  مثال زدنی که با صفوف به هم پیوسته مردان و زنان غیور همراه بود شروع شد ، هفته دفاع مقدس شکل گرفت که موجب شد هیمنه غرب و شرق را در هم کوبیده و به فرموده حضرت امام خمینی (ره) که حمله صدام به ایران را تعبیر به این مضمون فرمودند : «دزدی آمده سنگی پرتاب کرده، چیز خاصی نیست» تداعی گر این مفهوم در اذهان بود .

امروزدر سالگرد هفته  دفاع مقدس ، دفاع مردم وجمهوری اسلامی در برابر تمام ابر قدرتها است ، دفاعی که ما نسل سوم انقلاب شاید تنها در کتاب‌ها و فیلم‌ها گوشه ای از این رشادت ها  را دیده و یا شنیده باشیم، اسارت واژه تلخی است و این شعر در لب این جانباز آزاده چه زیباست : مرا دردی است اندر دل که گر گویم زبان سوزد و گر پنهان کنم ترسم که مغز استخوان سوزد.

بهمن ماه ۵۷ انقلابی در ایران رخ داد که سرآغاز دگرگونی‌های ساختاری در معادلات خاورمیانه شد و ترکش‌های این حرکت عظیم را هم اکنون در انقلاب‌های رخ داده در خاورمیانه مشاهده می‌کنیم که جرئت تغییر را در دل مظلومین سراسر جهان زنده کرده است.

وسیله اصلی تهاجم ارتش عراق و حامیان مالی این جریان عربستان و کویت نفت خیز بودند که گزینه های خوبی برای کمک‌های مستقیم به شمار می‌رفتندآمریکا ، فرانسه ، ایتالیا ، آلمان ، سوئد ، آرژانتین و دیگر کشورها حامیانی بودند که صدام را پشتیبانی تسلیحاتی ، نظامی ، مالی می کردند .

این دفاع قدرتمندانه در شرایطی رخ داد که انقلاب همه چیز را پاک کرده بود تا دوباره بسازد ولی قبل از شروع به ساخت جنگی هشت ساله به ایران تحمیل شد حال وظیفه ایران و جوانان این مرز و بوم چه بود؟

عده ای باید فداکاری می‌کردند و قید حیات و زندگی دنیوی را می‌زدند تا بتوانند جلوی مهاجم را سد کنند، در این شرایط عده ای از جوانان خالص و پاک به صورت خودجوش به جبهه‌ها بسیج شدند و واژه بسیجی این گونه وارد تاریخ دفاع شد و تقدسی به دفاع بخشید که پسوندی بسیار زیبا برای واژه دفاع است ، دفاعی مقدس  و در این میان بسیجی نیروی خود فرمانده بود که در راستای اهداف تدافعی از هیچ گونه تلاشی دریغ نمی‌کرد.

انتهای پیام /ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =