تخریب ۳۰ فقره ساخت و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه‎‌های دماوند + تصاویر

رئیس اداره امور منابع آب شهرستان دماوند از تخریب ۳۰ فقره ساخت و ساز غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه‌های ۶ منطقه مختلف این شهرستان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز، به نقل از پایگاه خبری تارود، سید حمیدرضا حسینی از اجرای گسترده‌ترین، فشرده‌ترین و بی سابقه ترین عملیات تخریب مستحدثات غیرمجاز در شرق استان تهران خبر داد، اظهار کرد: شرکت امور منابع آب شهرستان دماوند با انجام اقدامات مقدماتی لازم و دریافت احکام قضایی، تعداد ۳۰  فقره ساخت و ساز غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه‌های ۶ منطقه مختلف این شهرستان را در طی سه روز متوالی تخریب کرد.

وی افزود: این تخریب یکی از گسترده‌ترین، فشرده‌ترین و بی سابقه ترین عملیات تخریب در منطقه شرق استان تهران بوده است که با دستور قضایی و همکاری نیروی انتظامی با موفقیت اجرایی شده است.

رئیس اداره امور منابع آب شهرستان دماوند تصریح کرد: این تخریب‌ها شامل هفت دهنه پل غیرمجاز، یک بنای دو طبقه، یک بنای یک طبقه، لایروبی و حفر کانال مسیل و همچنین دیوارها و فنس کشی‌های غیرمجاز بوده است.

حسینی اضافه کرد: برخی از پرونده‌ها مربوط به سنوات گذشته بوده است که در طول دو ماه گذشته آماده تخریب شده بودند، اما به دلیل مشکلات مالی و عدم قرارداد پیمانکار مربوط به تخریب‌ها، بدون اقدام مانده بود که با توجه به مذاکرات انجام شده و رفع مشکلات، اجرای تمامی ۳۰ دستور قضایی در دستور کار قرار گرفت.

وی یخاطرنشان کرد: این تخریب‌ها طی سه روز متوالی و به مدت حدود ۳۴ ساعت به انجام رسید که در مناطق شلمبه و ولیران در مرکز شهر دماوند، آلیه دره در شمال شرقی دماوند، روستاهای کالدشت و حصار در جنوب شهر دماوند و روستای مشهد در شرق شهرستان و حاشیه رودخانه دلی‌های با کمک و همکاری نیروی انتظامی و کلانتری‌های دماوند، گیلاوند و جابان اجرایی شده است.

رئیس اداره امور منابع آب شهرستان دماوند با تأکید بر ضرورت حفاظت از رودخانه‌ها و منابع آب‌های سطحی، گفت: این امور به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و همچنین نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران بر اساس قانون و با جدیت با هرگونه تخلف در حوزه آب‌های سطحی و زیرزمینی برخورد خواهد کرد.

takhrib (2)takhrib (3)takhrib (4)takhrib (5)takhrib (6)takhrib (7)takhrib (8)takhrib (9)takhrib (10)takhrib (11) انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =