تروریست‌ها بخواهند به حرم اهل‌بیت تجاوز کنند تحمل نمی‌کنیم/ شهیدان قدرت و سرمایه اجتماعی بزرگ کشور هستند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه حریم اهل بیت خط قرمز ما است، گفت: اگر تروریست‌ها بخواهند به حرم اهل‌بیت تجاوز کنند تحمل نمی‌کنیم.

به گزارش تهران نیوز ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در سومین همایش ملی بزرگداشت شهدا که صبح امروز ۲۲ اسفند (شنبه) در تالار وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به مقام والای شهیدان اظهارداشت: اولین کسی که بعد از رحلت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام مسیر شهادت را برگزید و انتخاب کرد، بانوی بزرگ اسلام حضرت زهرا (س) بود که او نه برای حفظ فدک که برای حفظ راه پیامبر (ص)، مسیر هدایت و برای گفتن سخن حق و برای احیای راه حیات و سعادت ایستاد و مقاومت کرد و با اشک و آه و مظلومیتش صدایش را به گوش آن روز جهان اسلام و همه آزادی‌خواهان در طول تاریخ رساند.

وی ادامه داد: امام حسین (ع) فرزند حضرت فاطمه (س) در طول تاریخ و پس از دوران پیامبر (ص) مسیر شهادت را برگزید و در طول تاریخ سرور همه شهیدان و آزادگان عالم شد و مگر فرزندان شما در جبهه‌های نبرد جز با یاد و نام حسین بن علی و فرهنگ عاشورا و کربلا به جبهه‌های غرب و جنوب کشور رفتند.

روحانی با اشاره به عملیات خیبر در اسفندماه اظهار داشت: ۲۴ ساعت قبل از عملیات عده‌ای از رزمندگان می‌بایست با قایق‌های کوچک از لای نیزارها عبور می‌کردند و به محل عملیات می رسیدند و در آن لحظه که با دوستان‌شان خداحافظی می‌کردند، متعجب بودیم که آن حالت و روحیه و ایمان و اعتقاد را چگونه خداوند در انسان خلق می‌کند و این جز‌ عشق به فاطمه و فرزند برومندش حسین بن علی نبود.

رئیس‌جمهور با اشاره به روحیه بالای خانواده شهدا تصریح کرد:‌ همه افتخار برای من این است که بهترین هدیه را در دوران ریاست جمهوری خود از دست یک مادر شهید گرفتم و این هدیه را به موزه شهدا تقدیم می‌کنم تا یادگار بماند و همه کسانی که به این موزه می آیند بدانند خانواده شهدا در چه مسیر بلندی هستند.

روحانی با ذکر خاطره‌ای از دیدار خود با یکی از جانبازان گفت: در ایامی که به دیدار خانواده شهدا و جانبازان می‌رفتم، یکی از جانبازانی که از ناحیه دو دست، دو پا و یک چشم مجروح شده بود از من درخواست کرد که من به دیدار معلولین عادی کشور بروم و حرف وی این بود که به ما می‌رسند اما معلولینی که به آنها توجه نمی‌شود نیازمند توجه بیشتری هستند.

وی ادامه داد: پیام حرف این جانباز آن است که من برای زندگی خودم به جبهه نرفتم بلکه برای ملت و دینم رفته‌ام و باید درس‌های بسیاری از آنان بیاموزیم.

روحانی با بیان اینکه کار بزرگ را خانواده شهدا آفریدند، تصریح کرد: این قدرت بزرگ را مادران، پدران، برادران، خواهران و همسران شهدا ایجاد کردند و رزمندگانی اینگونه تربیت کردند.

به گزارش فارس؛ رئیس‌جمهور با بیان اینکه دنیایی از معنویت در خانواده شهدا وجود دارد، گفت: اگر کسی خودش را در راه خدا فدا کرد جاودانه می‌ماند و به ظاهر ما فکر می‌کنیم شهید جان به جان آفرین تسلیم کرده و از میان ما رفته است اما خداوند می‌گوید مرگی برای شهدا وجود ندارد و آنها نزد پروردگارشان روزی می‌گیرند.

رئیس جمهور خاطرنشان کر: چرا در جامعه ما به هم تهمت می‌زنیم، چرا دروغ می‌گوییم، چرا برادری و وحدت در جامعه به وجود نمی آوریم و تنها به فکر حزب و جناح خود هستیم چرا به فکر مردم نیستیم، بعضی لب باز می‌کنند بقیه می‌ترسند که نکند می‌خواهد توهین کند و بعضی می‌ترسند که برخی روزنامه‌ها که فحش‌نامه هستند را باز کنند.

روحانی با بیان اینکه درس زندگی را باید از جانبازان و شهدا یاد گرفت، خاطرنشان کرد: در جامعه ما چه خبر است. چرا فضای برادری و وحدت در جامعه به وجود نمی‌آوریم و به هم تهمت می‌زنیم و دروغ می‌گوییم و به فکر کشور و به فکر عظمت آن نیستیم و این به دلیل این است که دولت در این زمان یک کار بزرگی را خودش نه که ملت انجام دادند و دولت در کنار آنها قرار گرفته است اما برخی با تنگ‌نظری‌ عظمت ملت را نمی‌توانند ببینند.

وی ادامه داد: چرا می‌گوییم این حزب یا گروه پیروز شده است، همه ما برادر هستیم و عضو یک ملتیم که باید در هر جا به ملت خدمت کنیم و باید درس ایثار را از خانواده شهدا یاد بگیریم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: همه ما یک هدف واحد را دنبال می‌کنیم و باید دنبال کنیم. شهدا گفتند اگر در کنار شما یک مسلمان دیگر در خطر بود از آنها حفاظت کنید و من در اوایل حمله داعش به حرم ائمه در عراق گفتم که حرم اهل بیت خط قرمز ماست و کسی حق تجاوز به حرم ائمه را ندارد و اگر تروریست‌ها بخواهند به حرم اهل بیت تجاوز کنند ما تحمل نمی‌کنیم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ما افتخار می‌کنیم که جوانان عزیز و خانواده‌های بزرگ که در هر مقطعی برای دفاع از اسلام، خاندان رسالت لازم باشد بچه‌های آنان و خودشان پا به رکاب هستند و ما می‌ایستیم و ایستادگی می‌کنیم.

روحانی با بیان اینکه ما تابع دین هستیم و از رهبری خاندان رسالت و خط خاندان رسالت حمایت می‌کنیم تصریح کرد: ما به دنبال وحدت و اتحاد در جهان اسلام هستیم و برای هر کسی که برای این کشور خدمت کند در برابرش سر فرود می‌آوریم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در این دولت تلاش‌مان این بود که با همه توان در خدمت خانواده شهدا باشیم و شرمنده آنها نباشیم. همه ما بدهکار خانواده‌های شهدا تا آخر عمر هستیم، قانونی که روی آن خاک می‌خورد را اجرایی کردیم و طبق گزارشات رسیده ۸۰ درصد آن اجرایی شده که هرچه در توان داشته باشیم برای خانواده شهدا انجام خواهیم داد و کوتاهی نخواهیم کرد.

انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =