به گزارش رویداد، این روزها مردم لبنان به مراتب از فتنه تروریستی قبلی بیدار تر و زنده تر عمل میکنند و میدانند که دشمن برای بازی در زمین سیاست کشورشان ، از هیچ دست آویز و بهانه ای صرف نظر نمیکند.

اغلب تحلیلگران سیاسی خاورمیانه بر این باورند که فتنه تروریستی در لبنان اقدامی ضد مقاومت و در راستای اعمال فشار بر جریانی درون زا و نیرومند است که رهبری اصیل مردم لبنان در جبهه مبارزه با صهیونیسم را بر عهده دارد ، چرا که در مقدمات سیاسی نیز بر کسی پوشیده نیست که تکرار چنین روند هایی تنها وضعیت داخلی لبنان را متشنج و آلوده خواهد کرد.

شباهت آخرین عملیات تروریستی با متدهای اسرائیلی در از بین بردن دشمنان رژیم صهیونیستی و مدل اقدام که ناشی از آموزش های صهیونیست هاست ، به روشنی نشان می دهد که خط بحران سازی علیه مقاومت را صهیونیست ها در دست داشته و در روزهای اخیر دستورات ویژه ای را برای اعمال هر چه بیشتر فشار و تنگ تر کردن حلقه و محاصره کاذب رسانه ای علیه حزب الله لبنان را تشدید کنند.

فشارهای وارده بر حزب الله لبنان در حالی تقویت میشود که این جنبش خود را به اصول و مبادی اصلی حفظ یکپارچگی سرزمینی و پرهیز از خشونت پیش دستانه خصوصا در بعد داخلی مسئول و پاسخ گو میداند.

این جریان سازی علیه مقاومت و بر افروختن جنگ قومی داخلی با توجه به وضعیت سوریه و علاقه صهیونیست ها به ایجاد آشفتگی هر چه بیشتر در منطقه بسیار معنادار است و میتواند ترسیم کننده نقشه ی راه این گروه ضد انسانی در خاورمیانه باشد.

بر احدی پوشیده نیست که در جای جای این نقشه خنده دار سیاسی دست های رژیم اشغالگر قدس با علائمی انکار ناپذیر خودنمایی کرده و برادر کشی در لبنان را مورد نظر قرار داده است.

قطعا ترور یکی از دشمنان مردم و مقاومت لبنان کاری به شمار نمی آید که نیازمند صرف هزینه و توانایی فوق العاده ای از حزب الله لبنان باشد ، اما رویه های پیش از این نیز نشان داده است که هیچ گاه راهبرد مقاومت در لبنان استفاده از ابزار ترور و زور در بعد نیروهای داخلی این کشور در هر سطحی از اختلاف و دشمنی نبوده است.

حال وقت آن است تا نخبگان این کشور با در نظر قرار دادن ویژگی های بسیار مهم منطقه ای از تکمیل شدن حلقه های بحران به نفع صهیونیست ها خودداری کرده و با هر گونه ماجراجویی داخلی برخوردی حکیمانه و ناشی از صبر و تحمل سیاسی را داشته باشند.

بدیهی است که هدف از جنگ افروزی در لبنان ساقط کردن نظام سیاسی در همسایگی این کشور است که امروز سرنگونی آن برای صهیونیست ها از اولویت اصلی و برتری برخوردار می باشد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =