خبرگزاری رویترز در گزارشی ترکیب احتمالی تیم ملی ایران برای حضور در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ را منتشر کرد.

به گزارش آفتاب ری؛ بر اساس گزارش «رویترز» ترکیب احتمالی 23 نفره تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در مرحله پایانی جام جهانی 2014 برزیل به شرح زیر است:

دروازه‌بانان:

رحمان احمدی 33 ساله از سپاهان با 10 بازی ملی. او که تمام دوران حرفه‌ای‌اش را در ایران بوده در بازی آخر ایران در مرحله انتخابی جام جهانی 2014 مقابل کره‌جنوبی چند واکنش فوق‌العاده داشت و کمک شایانی به تیم ملی برای کسب سهمیه حضور در مرحله پایانی این رقابت‌ها کرد.

دنیل داوری 26 ساله از تیم اینتراخت برانشوایگ آلمان با 3 بازی ملی. یکی از بازیکنانی که در خارج از ایران متولد شده‌اند و توسط کی‌روش به ترکیب تیم ملی اضافه شد. او که از پدری ایرانی و مادری لهستانی متولد شده در اولین بازی که با پیراهن ایران در ماه نوامبر 2013 به میدان رفت موفق شد مقابل تایلند در چارچوب رقابت‌های مرحله انتخابی جام ملت‌های 2015 آسیا دروازه‌اش را بسته نگه دارد. داوری به خوبی فارسی صحبت نمی‌کند ولی رقیب جدی رحمان احمدی برای قرار گرفتن در درون دروازه ایران است.

علیرضا حقیقی 26 ساله از تیم کوویلیا پرتغال با 6 بازی ملی. با مهار ضربه پنالتی علی دایی، اسطوره فوتبال ایران او در تیم پرسپولیس مطرح شد. در سال 2012 به روبین‌کازان روسیه ملحق شد ولی تلاش او برای کسب جایگاه در این تیم ثمری نداشت تا اینکه به طور قرضی به تیم دسته دومی کوویلیا پرتغال رفت.

مدافعان:

پژمان منتظری 30 ساله از تیم ام‌صلال قطر با 19 بازی ملی. مدافع راستی که در تیم کی‌روش جایگاه ثابتی داشته و در سه بازی آخر ایران در مرحله انتخابی جام جهانی به کمک مدافعان دیگر دروازه را بسته نگه داشتند. برادر پژمان در تیم ملی راگبی ایران عضویت دارد.

استیون (مهرداد)  بیت‌آشور 27 ساله از تیم ونکوور وایت‌کپس کانادا با 4 بازی ملی. او که متولد کالیفرنیا است در سال 2012 به اردوی تیم ملی آمریکا برای دیدار دوستانه با مکزیک دعوت شد ولی فرصت بازی با پیراهن این تیم به او نرسید. بیت‌آشور به دعوت کی‌روش برای بازی برای ایران پاسخ مثبت داد و در دیدار برابر تایلند در چارچوب رقابت‌های مرحله انتخابی جام ملت‌های 2015 آسیا اولین بازی ملی‌اش را به ثبت رساند. او که از خانواده‌ای کاملاً ایرانی متولد شده با منتظری رقابت تنگاتنگی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم خواهد داشت.

سید جلال حسینی 32 ساله از پرسپولیس با 84 بازی ملی. صخره‌ای مستحکم در قلب خط دفاعی ایران که تأثیر بسزایی در صعود ایران به جام‌جهانی و چهارمین تجربه این تیم در این تورنمنت داشت. حسینی در حملاتی که روی غافلگیری حریف شکل می‌گیرد بازیکنی موثر است. او در بازی مقابل تایلند در چارچوب رقابت‌های مرحله انتخابی جام ملت‌های 2015 آسیا گل اول تیمش را به ثمر رساند.

خسرو حیدری 30 ساله از استقلال با 46 بازی ملی. مدافع راست دیگری که در رقابت‌های مرحله انتخابی جام جهانی بازیکنی فوق‌العاده موثر برای ایران بوده است. حیدری برای 6 باشگاه مختلف در ایران بازی کرده است.

مهرداد پولادی 27 ساله از پرسپولیس با 17 بازی ملی. کی‌روش در پیروزی یک بر صفر ایران مقابل ماداگاسکار او را برای اولین بار در ترکیب ایران قرار داد و پس از آن هم از این هافبک- مدافع چپ استفاده کرد.

امیرحسین صادقی 32 ساله از تیم استقلال با 12 بازی ملی. یکی دیگر از مدافعان قدرتمند ایران که پس از شش سال دوری از ترکیب تیم ملی ایران از سوی کی‌روش به این تیم دعوت شد.

هاشم بیک‌زاده 30 ساله از استقلال با 16 بازی ملی. مدافع چپ قدرتمندی که توانایی بازی در دفاع میانی و حتی در پست هافبک را هم دارد.

احسان حاج‌صفی 24 ساله از سپاهان با 56 بازی ملی. یکی دیگر از مدافعان چپ ایران که قادر به بازی در پست‌های دیگر هم است. او متخصص زدن ضربات ایستگاهی است و در کنار اینکه ارسال‌های خوبی انجام می‌دهد شوت‌های خوبی هم با پای چپ می‌زند.

هافبک‌ها:

جواد نکونام 33 ساله از تیم الکویت کویت با 139 بازی ملی. کاپیتان و بازیساز تیم ملی ایران پس از حضور در جام جهانی 2006 آلمان دومین حضورش در این تورنمنت معتبر  را تجربه خواهد کرد. متخصص استفاده از فضاهای به وجود آمده، اولین ایرانی است که پس از پیوستن به اوساسونا در سال 2006 در لالیگا بازی کرده است.

آندرانیک تیموریان 31 ساله از تیم استقلال با 76 بازی ملی. هافبک دفاعی قدرتمند که در جام جهانی 2006 و جام ملت‌های آسیا 2007 و 2011 یکی از تکیه‌گاه‌های ایران بوده است. او که در تیم‌های فولام، بارنزلی و بولتون واندررز انگلیس حضور داشته در کنار نکونام بازی می‌کند.

اشکان دژاگه 28 ساله از تیم فولام انگلیس با 11 بازی ملی. او که در تهران متولد شده در سن پایین به آلمان مهاجرت کرد و برای این تیم اروپایی در تمامی رده‌های سنی به غیر از تیم ملی آلمان بازی کرده است. کی‌روش در فوریه 2012 او را برای بازی مقابل قطر در چارچوب مرحله انتخابی جام جهانی 2014 برزیل دعوت کرد و اشکان در همان بازی نخست 2 گل برای ایران به ثمر رساند. او که بیشتر در پست بال بازی می‌کند و توانایی ایفای نقش در خط میانی را هم دارد در آگوست 2012 به فولام ملحق شد.

مسعود شجاعی 30 ساله از تیم لاس‌پالماس اسپانیا با 49 بازی ملی. یکی دیگر از هافبک‌های مستعد و باتجربه تیم ملی ایران که در جام جهانی 2006 بازی کرد و پس از آن به نکونام در اوساسونا اسپانیا ملحق شد ولی دوره او در این تیم اسپانیایی با مصدویت به پایان رسید.

علیرضا جهانبخش 20 ساله از تیم اِن‌ای‌سی نایمخن هلند با 4 بازی ملی. او هم در اکتبر 2013 در بازی برابر تابلند اولین بازی ملی‌اش را انجام داد ولی همین 4 بازی ملی که او تاکنون داشته هواداران ایرانی را متقاعد ساخته که می‌تواند در برزیل برای ایران بازی کند.

بختیار رحمانی 22 ساله از فولاد با 3 بازی ملی.  هافبک جوانی که با درخشش در رده‌های جوانان خودش را به تیم کی‌روش تحمیل کرد. او که در پست هافبک راست بازی می‌کند توانایی بازی با هر دو پا را دارد.

مجتبی جباری 30 ساله از تیم الاهلی قطر با 29 بازی ملی. هافبک راست پای تیم ملی که از قدرت پاسوری بالایی برخوردار است و کی‌روش او را پس از سه سال غیبت به اردوی تیم ملی دعوت کرد. جباری شانس حضور در جام جهانی 2006 را به دلیل بیماری از دست داد.

قاسم حدادی‌فر 30 ساله از تیم ذوب‌آهن با 15 بازی ملی. هافبک میانی که پس از یک سال دوری از ترکیب تیم ملی ایران در بازی دوستانه مقابل گینه در ماه مارس 2014 به ترکیب این تیم دعوت شد.

یعقوب کریمی 22 ساله از تیم سپاهان با 6 بازی ملی. هافبک نفوذی جوانی که اولین بازی ملی‌اش را در سال 2012 انجام داد. البته با توجه به شرایط بازی‌ها در برزیل به نظر می‌رسد رقابت سختی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم داشته باشد.

مهاجمان:

رضا قوچان‌نژاد 26 ساله از تیم چارلتون انگلیس با 11 بازی ملی. او که متولد ایران است در کودکی به هلند مهاجرت کرده و با بازی که در رده‌های سنی هلند داشته است کی‌روش را برای حضور در تیم ملی ایران متقاعد کرد. او در 11 بازی که برای تیم ملی انجام داده 9 گل به ثمر رسانده که مهمترین آنها گلی بود که در بازی آخر از مرحله انتخابی جام جهانی 2014 مقابل کره‌جنوبی زد.

محمدرضا خلعتبری 30 ساله از پرسپولیس با 58 بازی ملی. مهاجم باتجربه و تکنیکی است که مدت کوتاهی را هم در الوصل امارات زیر نظر دیه‌گو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین بازی کرده است.

کریم انصاری‌فرد 24 ساله از تراکتورسازی با 39 بازی ملی. او که در سن 19 سالگی اولین بازی ملی‌اش را مقابل ایسلند انجام داد گل برتری ایران مقابل این تیم را به ثمر رساند. گفته می‌شود او علی دایی بعدی ایران خواهد بود که بهترین گلزن، کاپیتان و سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران بوده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =