عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس «مسلح کردن» کرانه باختری؛ را «راهبرد کلان» معظم له دانست و خاطرنشان کرد: در این راستا برای به شماره انداختن نفس‌های اسرائیل فرماندهان نظامی ایران برای ارسال سلاح و نیرو به غزه لبیک گفته اند و اعلام آمادگی کرده اند.

محمد حسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با سرویس سیاسی آفتاب ری؛ تهاجم اخیر به غزه را نادیده گرفتن کلیه حقوق و موازین بین الملل عنوان و تصریح کرد: ۲ هزار غیر نظامی فلسطینی که اکثر آنها زنان، کودکان و سالخوردگان بودند را با وحشی گری تمام به خاک و خون کشیدند.

 وی در ادامه به مجروح نمودن شمار زیاد دیگری از مردم بی گناه در این جنایات اشاره کرد و گفت: صهیونیست ها در این حملات مناطق مسکونی زیادی را ویران کردند که منجر به آوارگی ۵۰۰ هزار نفر از فلسطینیان شد.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به شکل‌گیری ستادهای مردمی‌ آزادسازی قدس اشاره کرد و افزود: طبق اطلاعات بنده با توجه به حملات رژیم اشغالگر قدس به مردم غزه و روز حمایت از کودکان فلسطینی حمایت‌های مقدماتی برای بازسازی غزه در حال انجام شدن است.

 آصفری با اشاره به حمله وحشیانه رژیم اشغالگر قدس به مردم غزه بیان داشت:‌ ما شاهد هستیم وقتی استکبار توانایی‌های خود را پایان یافته می‌بیند دست به جنایات وحشیانه می‌زند تا ثابت کند که خطرناک است و در غزه دیدید که آنها شروع به زدن مهدکودک‌ها،‌ مدارس و بیمارستان‌ها کردند.

 وی در بخش دیگری از این گفتگو به تخریب منازل مسکونی و بی‌سرپناهی مردم غزه اشاره کرد و ادامه داد: این موضوعات جبران پذیر است اما خسارت های جانی در این حملات غیر قابل جبران است.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به شلیک هزاران موشک از سوی رژیم صهیونیستی به غزه اشاره و تصریح کرد:‌ آمریکا نیز در این جنگ از کوچکترین کمکی دریغ نکرد و تا توانست در این جنایت ها مشارکت کرد حتی سلاح‌هایی که در رژیم صهیونیستی برای روز مبادا ذخیره کرده بود در اختیار این رژیم گذاشت.

 آصفری به تاکید اخیر رهبر انقلاب به تجهیز کرانه باختری در حمایت از مردم غزه، تصریح کرد: معظم له «ما معتقدیم کرانه باختری نیز باید مانند غزه مسلح شود و کسانی که علاقه مند به سرنوشت فلسطین هستند در این زمینه فعالیت کنند تا رنج و محنت مردم فلسطین، در پرتو دست قدرتمندآنها، و ضعف دشمن صهیونیست، کاهش یابد».

 وی «مسلح کردن» کرانه باختری؛ را «راهبرد کلان» معظم له دانست و خاطرنشان کرد: در این راستا برای به شماره انداختن نفس‌های اسرائیل فرماندهان نظامی ایران برای ارسال سلاح و نیرو به غزه لبیک گفته اند و اعلام آمادگی کرده اند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه قطعا با آغاز این حرکت ها و حمایت ها خون شهدای فلسطینی حفظ خواهد شد، خاطرنشان کرد: این حرکت به مردم مظلوم غزه و تقویت مقاومت در سراسر منطقه و جهان کمک خواهد کرد.

 براساس این گزارش؛ کمیته امداد و بسیج مستضعفین با هماهنگی یکدیگر در مجموع ۴۰ هزار پایگاه بسیج، مسجد و حسینیه را آماده دریافت کمک‌های مردمی‌برای بازسازی غزه اند و شماره حساب‌هایی در این زمنیه اعلام شده است.

 گلریزان حمایت از ایتام غزه نیز با حضور هنرمندان، ورزشکاران، دانشگاهیان و اصحاب رسانه، دوشنبه چهاردهم مهر در مجموعۀ فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار می‌شود.

 این گلریزان به‌منظور کمک به ایتام شهدای غزه که والدین خود را در جنگ 51روزه ازدست داده‌اند، برگزار می‌شود و مبالغ دریافتی آن به همراه کمک‌های مردمی که در طول جنگ ازطریق درگاه اینترنتی امت واحده جمع‌آوری شده است، به‌صورت مرحله‌ای (ماهانه) به غزه انتقال می‌یابد.

 بر این اساس؛ ارسال بسته‌های حمایتی از این کودکان و خانواده‌هایشان، با مشارکت مؤسسات خیریۀ داخل نوار غزه، به‌صورت ماهانه ادامه خواهد یافت و برای این منظور، درگاه پرداخت اینترنتی اتحادیۀ امت واحده به نشانی اینترنتی «http://unified-ummah.org/payment-qods.php»، از زمان جنگ 51روزه، به جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای توزیع میان ایتام شهدای فلسطینی اختصاص یافته است.

همچنین شماره حساب قرض‌الحسنۀ 202655270 بانک تجارت شعبۀ شریعتی‌ـ‌بهارشیراز، به نام «مجمع جوانان امت واحده» و شماره شبای این حساب (IR450180000000000202655270) نیز برای واریز کمک‌های مردمی به‌منظور سرپرستی ایتام شهدای غزه اعلام شده است.

 گفتنی است؛ شماره حساب ۵۵۵۵ کمیته امداد نزد بانک ملی و همچنین شماره حساب ۱۸۶۱۴۲۱۶۲۲۴۵۱ بسیج نزد بانک انصار را شماره‌ حساب‌هایی است که آماده دریافت کمک‌های نقدی مردم برای مردم مظلوم فلسطین هستند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =