اولین گروه «ارتش مردمی» روز گذشته با برگزاری مانور نظامی برای آزادسازی مسجد مبارک الاقصی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش آفتاب ری؛ گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» روز گذشته در مراسمی باشکوه فارغ‌التحصیلی اولین گروه «ارتش مردمی» وابسته به این جنبش را در اردوگاه پناهندگان جبلیه جشن گرفت.

«محمد ابوعسکر» یکی از رهبران ارشد حماس با بیان اینکه در این دوره ۲۵۰۰ جوان فلسطینی فارغ‌التحصیل شدند افزود: در فراخوان اول (پس از جنگ اخیر غزه) فقط از افراد زیر ۲۰ سال ثبت‌نام به عمل می‌آمد اما قسام برای ثبت‌نام از افراد بالای ۲۰ سال نیز اعلام آمادگی کرده است.

وی با ابراز تاسف از تجاوزهای شدید رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و قدس تاکید کرد ما صهیونیست‌ها اعلام می‌کنیم که با تجهیز نیروهای خود برای هرگونه رویارویی آماده هستیم.

حماس اعلام کرده که وظیفه این نیروها مقابله با تجاوزهای آتی اسرائیل بویژه تجاوز علیه مسجد الاقصی در شرق بیت المقدس (اورشلیم) می‌باشد.

یکی از سخنگویان گردان‌های شهید عزالدین قسام نیز گفت: مبارزان قسام در سلامت کامل به سر می‌برند و سلاح و تونل‌های ما به یاری خداوند آسیبی ندیده است و برای هرگونه نبرد احتمالی با دشمن آمادگی کامل داریم.

وی اشاره کرد که دشمن صهیونیستی می‌خواهد با تاخیر در روند بازسازی باریکه غزه شادی و خوشحالی ملت فلسطین پس از پیروزی اخیر را بر هم بزند، اما گردان‌های قسام در هیچ شرایطی اجازه نمی‌دهد رنج و محنت‌های فلسطینیان بیش از این ادامه داشته باشد یا کسی از آن‌ها باج خواهی کند.

سخنگوی قسام گفت: اظهار داشت که مبارزان قسام در منطقه تفاح و درج با عملیات‌های قهرمانانه خود اعم از منفجر ساخت خودروهای زرهی، درگیری تن به تن با نیروهای دشمن و نفوذ به پشت خطوط دشمن ضربه سختی به آن‌ها زده و بسیاری از نیروهای این رژیم از جمله فرمانده تیپ گولانی را به جنهم فرستادند.

وی تصریح کرد: سخت‌ترین ضربه به دشمن زمانی بود که شائول آرون نظامی صهیونیستی در نبردی سخت به اسارت مبارزان ما در آمد.

این خبر در حالی اعلام شد که جنبش مقاومت و ساکنان غزه از حملات اخیر اسرائیل به فلسطینیان در کرانه باختری و مسجد الاقصی به شدت خشمگین هستند.

معترضان فلسطینی روز جمعه با برپایی تظاهرات در بیت لحم، الخلیل (حبرون) و مرکز ایست بازرسی قلندیا خشم خود از تصمیم اسرائیل مبنی بر جلوگیری از ورود فلسطینیان زیر ۵۰ سال به مسجد الاقصی را ابراز داشتند.

تل آویو پیش‌تر در همین روز حدود ۱۳۰۰ سرباز در شهر قدیم قدس و اطراف آن مستقر کرد تا فلسطینی‌هایی که نسبت به حملات اسرائیل در مسجد الاقصی اعتراض دارند را سرکوب کنند.

رژیم صهیونیستی دو هفته پیش مسجد الاقصی را به روی نمازگزاران مسلمان بست. این اقدام بعد از آن صورت گرفت که یک فلسطینی ۳۲ ساله به نام «معتز حجازی» در ۲۹ اکتبر برای به هلاکت رساندن «یهودا گلیک» خاخام تندروی صهیونیست دست به عملیات استشهادی زد.

منبع: ابنا

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =