فرماندار شهرستان دماوند تشکیل بانک اطلاعات خیران در کنار شناسایی ظرفیت‏های آنها و نیازهای آموزشی و پرورشی این شهرستان را یکی از اولویت‏های مهم عنوان کرد.

سعید افشارنادری ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند اظهار کرد: دو وظیفه مهم تعلیم و تربیت نسل آینده بر عهده آموزش و پرورش است که تقویت این دو سعادتمندی انسان را در پی دارد.

وی تعلیم و تربیت را رکن اساسی در تحقق آرمان‏های بلند اسلامی دانست و افزود: فرزندان ما بهترین و مفیدترین لحظات عمر خود را در مدرسه می‏گذرانند؛ پس باید اهتمام ویژه‏ای به مقوله آموزش و پرورش داشت.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: مدرسه فرصت خوبی برای فرهنگ‏سازی و جامعه‏پذیری دانش‏آموزان است به صورتی که باید بسیاری از موضوعات اجتماعی چه در زمینه منفی و مثبت برای دانش‏آموزان تبیین شود.

افشارنادری فلسفه تشکیل شورای آموزش و پرورش را مشارکت همه ادارات و سازمان‏ها در امر تعلیم و تربیت عنوان کرد.

وی اظهار کرد: شورا یک نماد از همه مسئولان است و باید همه تلاش خود را به کار گرفت تا از همه ظرفیت‏ها در راستای رسیدن به اهداف آموزش و پرورش استفاده کرد.

فرماندار شهرستان دماوند به کیفیت‏بخشی در آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: تربیت دانش‏آموزان از نظر کیفی بسیار مهم است؛ چراکه رشد، پیشرفت و تعالی جامعه در آینده به آموزش و پرورش در مدارس امروز بستگی دارد.

افشارنادری همچنین به موضوع تجلیل از خیران عرصه تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت: تجلیل از خیران باید با نمایش کارهای گذشتگان همراه باشد و نمایشگاهی از آن دستاوردها ایجاد شود.

وی تشکیل بانک اطلاعات خیران در کنار شناسایی ظرفیت‏های آنها و نیازهای آموزشی و پرورشی شهرستان دماوند را یکی از اولویت‏های مهم آموزش و پرورش در این زمینه عنوان کرد.

فرماندار شهرستان دماوند افزود: باید دایره خیران از آنچه امروز وجود دارد، گسترده‏تر شود و از ظرفیت‏های منطقه که به لحاظ فرهنگی و مذهبی وجود دارد در این زمینه استفاده کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =