فرماندار رباط کریم در جلسه کارگروه آب، خاک و کشاورزی شهرستان رباط کریم گفت : در محله مسکونی بازارک شهر رباط کریم 46 دامداری فعالیت می کنند که 19 واحد دارای مجوز و بیقه فاقد مجوز هستند.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از رباط نیوز؛ بیژن سلیمان پور در جلسه کارگروه آب، خاک و کشاورزی شهرستان رباط کریم که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، گفت:  در محله مسکونی بازارک شهر رباط کریم 46 دامداری فعالیت می کنند که 19 واحد دارای مجوز و بیقه فاقد مجوز هستند.

وی ادامه داد: در مجموع 7282 راس دام دراین دامداری ها نگهداری می شوند که با توجه به مجاورت آنها با واحدهای مسکونی، مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای شهروندان عزیز به وجود آورده است.

فرماندار شهرستان رباط کریم با تاکید بر حمایت از دامداران و کشاورزان تصریح کرد: اکثر دامداران این منطقه نیز خواستار جابه جایی از آنجا هستند و به منظور رفع این مشکل، کارگروهی شامل فرمانداری، جهادکشاورزی، شهرداری و شورای اسلامی رباط کریم،  بخشداری واداره  محیط زیست تشکیل و راهکارهای این اقدام را بررسی می کند.

سلیمان پور افزود: ما تلاش می کنیم تا قبل از آغاز فصل گرما این خواسته شهروندان را برآورده کنیم و امیدواریم با تشکیل کارگروه مذکور، این امر هرچه سریعتر محقق شود.

رئیس کارگروه کشاورزی شهرستان رباط کریم همچنین گفت: در جلسه امروز کارگروه ، برنامه های بزرگداشت هفته منابع طبیعی، نحوه تهیه و توزیع آب کشاورزی درکانالهای محمدیه ، پردیس  و نواب در سال آتی بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =