همزمان با شب شام غریبان بی بی دو عالم حضرت فاطمه مرضیه(س)، تشییع نمادین پیکر حضرت فاطمه(س) در فیروزکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از دیمه نیوز، به رغم برودت نسبتاً شدید هوا در آیینی باشکوه و با حضور مسؤولان محلی و آحاد مردم ولایی و همیشه در صحنه شهرستان فیروزکوه، در شب شام غریبان دخت نبی اکرم(ص) حضرت فاطمه مرضیه(س) تشییع نمادین پیکر آن حضرت در آستان مقدس “امام زاده اسماعیل(ع)” قطب فرهنگی شهرستان فیروزکوه برگزار شد.

در این مراسم که برگزاری آن از روز قبل در سطح شهر اطلاع رسانی شده بود، نمازگزاران پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در محل مسجد جامع شهر، تابوت نمادین حضرت زهرا(س) را بر فراز دستان خود گرفته و از محل این مسجد به سمت میدان “معلم” و سپس آستان مقدس امام زاده اسماعیل(ع) تشییع کردند.

امام جمعه شهرستان فیروزکوه در جمع تشیع کنندگان به خبرنگار دیمه نیوز گفت: وقتی امام عصر(عج) از حضرت فاطمه(س) به عنوان الگو و اسوه حسنه خود یاد می کنند، تکلیف آحاد مسلمانان روشن و مشخص است.

حجت الاسلام  “عبدالعلی استیری” افزود: در این راه، فقط شناخت آن حضرت کافی نیست، بلکه باید باید به سیره ایشان عمل کنیم که در این صورت به رشد و شکوفایی در مسائل معنوی و حتی مادی خواهیم رسید.

امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: ولایت پذیری و دفاع از حریم ولایت که به روشنی در خطبه “فدکیه” آن حضرت در مسجدالنبی(ع) دیده می شود، از جمله سیره عملی ایشان است که نشاندهنده رابطه عمیق مرید و مراد و امام و مأموم است.

وی ادامه داد: نگاهی به محیط خانه کوچک و محقر حضرت فاطمه(س) که فرزندانی بزرگ همچون حسنین(ع) و زینبین(س) در آن رشد و تربیت یافتند، روشنایی بخش خانواده ها در تربیت اسلامی فرزندان است.

حجت الاسلام استیری تصریح کرد: بصیرت و حرکت در حول محور ولایت و امامت در زمانی که خواص جامعه سکوت کرده بودند، مهمترین درسی است که از سیره عملی آن حضرت می توان گرفت و باید سرلوحه آحاد مسلمانان در مسیر زندگی باشد که اگر خدای ناکرده ذره ای از آن فاصله بگیریم، دچار خسران می شویم.

وی تاکید کرد: با حضور در این مراسم نمادین می خواهیم بگوییم که اگر در آن دوران زندگی می کردیم، قطعاً به تأسی از حضرت فاطمه(س) در حمایت از ولایت برمی خواستیم و فریاد می زدیم.

این مراسم با اجرای مداحی، قرائت خطبه ۲۰۲ نهج البلاغه، نوحه خوانی دانش آموزان دبستان “نجمه” و کانون “شهید بهشتی” و ذکر مرثیه آن حضرت ادامه یافت.

فرمانده سپاه، نماینده ولی فقیه در سپاه، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر جهاد کشاورزی، معاون فرهنگی شهرداری و سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه از جمله مسؤولان حاضر در این مراسم بودند.

Fateme (1) Fateme (4) Fateme (3) Fateme (2) انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =