تشییع نمادین یاس کبود مدینه در پیشوا

مردم شهرستان پیشوا در سالگرد شهادت دخت نبی اکرم (ص) با راه اندازی دسته های عزدارای در مساجد ، معابر و خیابان های شهر و روستاها به شیوه سنتی خود ،در عزای یاس کبود مدینه اشک ماتم و عزا ریختند.

به گزارش تهران نیوز، از صبح امروز در شهرستان پیشوا در محلات مختلف شهر و روستاها ارادتمندان به بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) با راه اندازی دسته های عزاداری و به شیوه سنتی در عزای بانوی نمونه جهان هستی حضرت فاطمه (س) به سینه زنی و نوحه سرایی پرداختند .

این دسته های عزاداری در شام شهادت حضرت زهرا(س) نیز بر طبق سنت چندین ساله بصورت نمادین با تابوت هایی بردوش در غم شهادت این بانوی فداکار اسلام و ولایت نوحه سرایی کردند.

در شهر پیشوا جمع کثیری از شیفتگان خاندان عصمت و طهارت (ع) ملقب به سوگواران فاطمی ساعت 20 آیین تشییع نمادین بانوی بزرگ دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) را از مقابل مسجد جامع تا آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم (ع) برگزار کردند.

مردم پیشوا در حالیکه لباس سیاه بر تن داشتند و با خود بیرق های عزا حمل می کردند در این مراسم با نوحه خوانی و سینه زنی در مظلومیت حضرت زهرا (س) اشک ماتم ریختند و سالروز شهادت آن حضرت را گرامی داشتند.

در این مراسم که با مداحی و ذکر مصائب و مراثی حضرت زهرا (س) همراه بود، شرکت کنندگان به یاد تشییع مخفیانه و شبانه حضرت صدیقه کبری (س) تابوتی از گل را بر سر گرفته و در طی مسیر به عزاداری پرداختند.

حضور جوانان، نوجوانان و نیز بانوان در این مراسم که به یاد تشییع و تدفین غریبانه آن حضرت برگزار شد، نشان از عشق و علاقه آنان به خاندان عصمت و طهارت دارد.   انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =