یک فروند هواپیمای مسافربری مالزی در منطقه مرزی روسیه و اوکراین سقوط کرد.

به گزارش آفتاب ری به نقل از مشرق؛ رسانه‌ها از سقوط یک بوئینگ 777 مالزی با ۲۸۰ مسافر و ۱۵ خدمه در نزدیکی مرز اوکراین و روسیه خبر می‌دهند.
برخی منابع گفته‌اند این هواپیما پیش از وارد شدن به حریم هوایی  روسیه، از صفحه رادار محو شده و سقوط کرده است. به گزارش رویترز، گفته می‌شود این هواپیما بوسیله یک موشک زمین به هوا سرنگون شده است اما شبکه راشاتودی اعلام کردم سران مخالفان دولت اوکراین در شرق این کشور، هرگونه دخالت در سرنگونی این هواپیما را رد کرده‌اند.
01
تمام 295 سرنشین این هواپیما کشته شدند.
 طبق گزارش‌‍‌ها این هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ ۷۷۷ از آمستردام به مقصد کوالالامپور در حال سفر بود.
اینترفاکس، خبرگزاری رسمی روسیه به نقل از مسئولان هواپیمایی گزارش کرده است این هواپیما ۲۸۰ مسافر و ۱۵ خدمه داشته است که همه آنها کشته شده اند.
تنها بر اساس گزارش اینترفاکس، آنتون هراشچنکو، مشاور معاون وزارت کشور اوکراین سقوط این هواپیما را تایید کرده است.
هراشچنکو همچنین گفته است که هواپیما در ارتفاع ۱۰ هزار پا در حال پرواز بود که هدف اصابت یک موشک زمین به هوا قرار گرفت.
دنیل سندفورد، خبرنگار شبکه بی‌بی‌سی در مسکو می‌گوید منطقه ای که سقوط هواپیما در آن گزارش شده درست در مرکز منطقه‌ای مابین دونتسک و لوهانسک است که تحت کنترل مخالفان دولت اوکراین است.
طبق گزارش اینترفاکس جدایی طلبان در دونتسک هرگونه مسئولیت در سقوط این هواپیما را رد کرده‌اند.
02
سرگی کاوتارادزه، سخنگوی جدایی طلبان به این خبرگزاری گفته است: "این هواپیما از سوی اوکراینی‌ها هدف موشک قرار گرفته است. ما دارای این نوع سیستم‌های دفاع هوایی نیستیم."
در همین حال خبرگزاری رویترز از سوی مقامات در اوکراین گزارش کرده است که کی یف نیز مسئولیت سقوط این هواپیما را نپذیرفته است.
نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی در صفحه توییر خود نوشته است: "من از گزارش های رسیده مبنی بر سقوط این هواپیما شوک شده ام. ما تحقیقات در این زمینه را فورا آغاز می کنیم."
وزیر حمل و نقل مالزی نیز که چهارم تیرماه به این سمت منصوب شده است به ˈبرناماˈ خبرگزاری رسمی مالزی گفت که وی در حال بررسی این مساله است.
برناما به نقل از یک سخنگوی هواپیمایی مالزی گزارش های رسانه های غربی را تایید نکرد اما اعلام کرد در حال بررسی این مساله است.
وی گفت: به محض دریافت اطلاعات بیشتر این اطلاعات در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =