به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، صدها نفر از مردم غزه، عصر شنبه با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین و حماس در خیابان‌های شهر تظاهرات برگزار کرده و اظهارات «محمود عباس» در مصاحبه با شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

تظاهرات‌کنندگان خشمگین فلسطینی با سر دادن شعارهایی علیه محمود عباس تصاویر وی را به آتش کشیدند.

«صلاح البردویل» از رهبران حماس در این تظاهرات که در مرکز غزه برگزار شد، به ایراد سخن پرداخت و تاکید کرد: فلسطین از رودخانه تا دریا از آن فلسطینیان است و چشم‌پوشی از یک ذره از خاک آن جایز نیست.

وی کسانی را که در قبال حقوق فلسطینیان کوتاه می‌آیند، خائن خواند و خواستار محاکمه آنها شد و تصریح کرد: چشم‌پوشی عباس از شهر صفد به معنای آن است که وی دیگر نماینده ملت فلسطین نیست.

بردویل از عباس خواست تا در یک نطق تلویزیونی از ملت فلسطین عذرخواهی کند.

عباس در این مصاحبه گفته بود که به بازگشت برای زندگی به شهر صفد در الجلیل که زادگاه وی است، نمی‌اندیشد اگرچه دوست دارد شهر صفد را که در داخل اراضی اشغالی سال 1948 واقع شده است، ببیند اما تمایلی به زندگی در آن ندارد.

وی اظهار داشت که اعتقاد دارد کشور فلسطین در چارچوب اراضی اشغالی سال 1967 شامل نوار غزه و کرانه باختری از جمله قدس است و بقیه اراضی اشغال شده در سال 1948 از جمله شهر صفد جزء اسرائیل است.

این اظهارات عباس که اشاره تلویحی وی به چشم‌پوشی از حق بازگشت آوارگان فلسطینی است، با استقبال «شیمون پرز» رئیس رژیم صهیونیستی روبرو شد و وی این سخنان عباس را «شجاعانه» توصیف کرد و افزود: سخنان شجاعانه عباس ثابت می‌کند که اسرائیل شریک واقعی برای صلح دارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =