احمد نوروزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبیک اظهار کرد: در هر یک از مدارس ابتدایی شهرستان آبیک تا پایان سال تحصیلی هفت کارگاه آموزشی برای خانواده‌های دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

وی افزود: در هر یک از مدارس راهنمایی و متوسطه شهرستان آبیک تا پایان سال تحصیلی پنج کارگاه آموزش خانواده برای والدین دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

این مسئول آشنایی به مسائل رشد دانش آموزان، اصول کلی تعلیم و تربیت، آشنایی با ویژگی‌ها و خصوصیات کودکان، نوجوانان و جوانان، آشنایی با مشکلات و نیازهای دانش‌آموزان در سنین مختلف، بهداشت روانی، تشریح انواع خانواده‌ها و روابط والدین را از موضوعات و عناوین کارگاه‌های آموزش خانواده در مدارس برشمرد و تصریح کرد: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی والدین در تربیت فرزندانشان ضمن تعامل با مربیان مدارس با تربیت به روز، دینی و اصولی دانش‌آموزان آگاه می‌شوند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک با ذکر اینکه طبق روایات و آیات الهی، والدین در تربیت فرزند نقش اول را دارند، تصریح کرد: پس از خانواده، محیط و وراثت نقش مهمی در تربیت فرزند دارد که با تعامل والدین با مربیان مدارس می‌توانند در تربیت صحیح هرچه بهتر فرزندانشان گام‌های اساسی بردارند.

نوروزی خاطرنشان کرد: پایبندی والدین به ارزش‌ها و اعتقادات دینی می‌تواند در داشتن فرزندان سالم موفق‌تر باشند، چراکه پایبندی به ارزش‌های دینی در مصون نگاه داشتن فرزندان از آسیب‌های اجتماعی نقش کلیدی و مهمی دارد.

وی خاطرنشان کرد: مرکز مشاوره رهنما آمادگی لازم را برای پاسخگویی به سئوالات والدین در زمینه دانش‌آموزان را دارد، چراکه در این مرکز از حضور کارشناسان مجرب و خبره استفاده شده و با حداقل ویزیت و یا به طور رایگان خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =