تعداد ۲۷۲۲ داوطلب برای رقابت در انتخابات شورای شهر تهران واجد شرایط شناخته شدند/ رد صلاحیت ۲۴۲ داوطلب

رئیس ستاد انتخابات استان تهران از تایید صلاحیت تعداد ۲۷۲۲ داوطلب در انتخابات شورای شهر تهران خبر داد.

به گزارش تهران نیوز ،  شهاب الدین چاوشی رئیس ستاد انتخابات استان تهران اظهارداشت: از مجموع ۳ هزار داوطلب ثبتنام کنند در انتخابات شورای شهر تهران نیز تعداد ۲۷۲۲ داوطلب در انتخابات شورای شهر تهران از سوی هیات های اجرایی و نظارت واجد شرایط شناخته شده اند.

وی افزود: تعداد ۲۴۲ داوطلب هم بر اساس نظر هیات اجرایی و نظارت واجد شرایط شناخته نشدند و تعداد ۳۶ داوطلب هم انصرافی داشتیم.

چاوشی بیان کرد: داوطلبانی که نسبت به رد صلاحیت خود اعتراض و شکایتی دارند می توانند از فردا یعنی از تاریخ ۳ الی ۶ اردیبهشت ماه شکایت خود را تقدیم هیات نظارت استان کنند.

وی افزود: هیات نظارت استان نیز از ۷ الی ۱۶ اردیبهشت ماه یعنی به مدت ۱۰ روز فرصت دارد شکایت واصله از داوطلبان رد صلاحیت شده را بررسی کرده و نتایج نهایی خود را ۱۷ اردیبهشت ماه به فرمانداری و بخشداری ها اعلام کند که بر این اساس اسامی نهایی نامزدهای انتخابات شوراهای شهر از ۱۸ الی ۲۰ اردیبهشت‌ماه منتشر خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران همچنین درباره زمان تبلیغات نامزدهای انتخاباتی شوراهای شهر نیز گفت: تبلیغات نامزدهای انتخاباتی شوراهای شهر از ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز و در ۲۷ اردیبهشت‌ماه خاتمه می یابد.

چاوشی خاطرنشان کرد: به توجه به اینکه انتخابات در کشورمان رویدادی سرنوشت ساز در عرصه سیاسی و اجتماعی به شمار می‌رود لذا از تمامی نامزدهای واجد شرایط شناخته شده و همچنین از طرفدارانشان انتظار داریم در چارچوب قانون حرکت کرده و موازین اخلاقی را هم رعایت کنند.

فارس انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =