پیشمرگان کُرد برای تامین امنیت مرزهای استان کرکوک و نینوا عملیات نظامی در الحویجه در جنوب غرب کرکوک را آغاز کرده اند. بسیج مردمی هم برای کمک به ارتش در حال سازماندهی شدن است و از طرفی تشکیل بسیج مردمی در کشورهای اسلامی بخصوص کشورهای منطقه ضروری است.

سرویس سیاسی آفتاب ری؛ در روزهای گذشته گروهک تروریستی داعش که مدعی دولت اسلامی عراق و شام است به سامرا حمله کرده و موجب ناامنی در عراق شدند؛ این گروهک که از طرف سرویس های امنیتی اطلاعات عربستان و به سرکردگی سرویس های اطلاعاتی سیا و موساد تغذیه می شود؛ در درگیری های سوریه و ایجاد ناامنی و انجام جنایت های وحشیانه علیه مردم مظلوم کشور سوریه اکنون راهی کشور عراق شده اند تا بلکه اندکی از انتقام شکست های سنگین خود در سوریه را با انتقال جبهه جنگ به عراق بگیرند.

زمین گیر شدن داعش در موصل

کشورهای غربی و عربی که از حامیان سرسخت تروریست هایی که در سوریه دست به جنایت های وحشیانه ای زده بودند؛ پس از شکست سنگین در جبهه مقاومت سوریه و پیروزی ارتش سوریه و مقاومت مردمی در اکثر مناطق و بخصوص پیروزی بشار اسد در انتحابات به دنبال بازگشایی جبهه جدیدی برای ادامه حیات خود در منطقه برآمدند تا با ناامن کردن منطقه درصدد تامین امنیت خود برآیند.

هرچه که ناکامی های گروهک های تروریستی در سوریه بیشتر می شد، بمب گذاری ها و جولان گروهک تروریستی داعش در عراق رنگ بیشتری به خود می گرفت، در ابتدای سال 93 این تحرکات و اقدامات رنگ و بوی بیشتری به خود گرفت تا جایی که گروهک تروریستی داعش در فروردین ماه با تسلط بر یکی از شهر های عراق توانست به مدت سه روز آب آشامیدنی استان کربلا را قطع کند.

از آن زمان جسته و گریخته این گروهک تروریستی با حمایت های مالی و نظامی آل سعود و ارتباط با سران قبیله های مختلف عراق و جلب نظر آنها از طریق پرداخت پول های سعودی و بعضا با تهدید توانست نفوذ خود را در عراق بیش از پیش کرده و در آخر هم با ارتباط گرفتن با برخی از فرماندهان ارتش عراق برای کودتای نظامی آن هم درست در زمانی که حزب نوری المالکی در انتخابات مجلس عراق بیشترین آراء را کسب کرده و پیروز انتخابات شده بود.

داعش به این ترتیب توانست در کمتر از 48 ساعت با تسلط بر شهر موصل این شهر را در سیطره خود درآورد و بخش های مهمی از جمله استانداری و فرودگاه را هم تصرف کند، همچنین داعش کنترل بخش هایی از کرکوک و یکی از مسیرهای اصلی شرق شهر تکریت را به دست گرفت.

زمین گیر شدن داعش در موصل

 عملیات داعش در سامرا و موصل، با مدیریت آل سعود و قطر صورت گرفته تا استان های سنی نشین را از عراق جدا کنند و خیلی زود، تمام مناطق شمالی عراق به تسلط این گروهک تروریستی در آید.

در پی پیشروی گروهک تروریستی داعش، استان کربلا در آماده باش کانل به سر می برد شمن اینکه نیازمند تقویت نیروهای نظامی برای مقابله با تروریست ها هم می باشند.

همچنین نوری المالکی اعلام کرد که تا 24 ساعت آینده شهر موصل را از سیطره این گروهک خارج خواهند کرد. دولت عراق در تمام بخش های این کشور آماده باش و بسیج عمومی اعلام کرد.

پیشمرگان کُرد برای تامین امنیت مرزهای استان کرکوک و نینوا  عملیات نظامی در الحویجه در جنوب غرب کرکوک را آغاز کرده اند. بسیج مردمی هم برای کمک به ارتش در حال سازماندهی شدن است و از طرفی تشکیل بسیج مردمی در کشورهای اسلامی بخصوص کشورهای منطقه ضروری است.

با این حال دولت و مردم با حفظ وحدت و یکپارچی خود به برقراری امنیت در کشور مُصر بوده و با تحمیل شکستی سنگین تر از شکست هایی که از جبهه مقاومت در جنگ های 33روزه حزب الله، 22 روزه حماس و سوریه خورده است را نصیب تروریست ها و حامیانشان خواهند کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =