تقوای سیاسی؛ حلقه گمشده در جمهوری اسلامی/همچنان در انتظار تحقق وعده‌های رئیس جمهور هستیم/اعتبار یافتن پاسبورت ملی به بی‌اعتبار شدن گرین کارت‌ها منجر شد

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با تشریح سه نوع تقوای سیاسی گفت: یکی از شاخصه‌های دینی تقوای سیاسی است که امروز حلقه گمشده و مفقود جامعه ما است.

به گزارش تهران نیوز به‌نقل از دانشجو خبر؛ علیرضا تسلیمی در نشست خبری اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی که ساعتی قبل در خبرگزاری تسنیم برگزار شد، اظهار داشت: یکی از شاخصه‌های دینی تقوای سیاسی است که امروز حلقه گمشده و مفقود جامعه ما است.  

تشریح اقسام سه‌گانه تقوای سیاسی

وی در ادامه تقوای سیاسی در جامعه را به سه بخش تقسیم کرد و گفت: تقوای سیاسی باید در ارتباط مسئولان با یکدیگر، ارتباط مسئولان با مردم و همچنین ارتباط مردم با مسئولان به وضوح مشاهده شود. عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی تصریح کرد: مسئولان نباید به خاطر منافع حزبی و قبیله‌ای دست به هر کاری بزنند. در حادثه پلاسکو نیز این موضوع دیده شد و به چشم می‌خورد و حتی برخی از مسئولان به بلندگوی دشمنان تبدیل شده بودند.  

مسئولان با مردم صادق باشند/تقوای سیاسی به منتقدام برچسب نزدن و آن‌ها را به جهنم حواله ندادن، است

تسلیمی ادامه داد: ما بعد از ۱۰۰ روز هنوز در پی تحقق وعده‌های رئیس جمهور هستیم. مسئولان باید صداقت را سرلوحه کار خود قرار بدهند. اگر بخواهیم تقوای سیاسی را به زبان ساده تر بیان کنیم، باید به منتقدان برچسب نزنیم و آن‌ها را به جهنم حواله ندهیم. تقوای سیاسی یعنی از اغفال مردم با وعده‌های دروغین پرهیز کنیم. وی بخش دوم از سخنانش را به مسائل روز کشور اختصاص داد و عنوان کرد: برخی اعتقاد دارند که عمامه بر سر داشتن ضامن عدم اغفال مردم است که این تفکر اشتباه بوده و در طول تاریخ نیز نظیر این افراد زیاد به چشم می‌خورند.  

امروز برای آزمایش موشکی باید به هزار جا جواب پس بدیم/اعتبار یافتن پاسبورت ملی به بی‌اعتبار شدن گرین کارت‌ها منجر شد

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی از توافق بدسرانجام برجام سخن گفت و بیان داشت: متاسفانه در زمان حال کار به جایی رسیده است که باید برای یک آزمایش موشکی که حق مسلم ما هست به هزار جا جواب پس بدهیم. تسلیمی افزود: قرار بود عزت ما با پاسپورت ملی تضمین شود که امروزه به لطف زحمات دوستان حتی گرین کارت هم از اعتبار ساقط شد و از ورود ما به کشور آمریکا جلوگیری می‌شود. وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه امروزه در دانشگاه‌ها شاهد این هستیم برنامه‌هایی که حتی مصوبه قانونی دارند نیز با عملکرد فراقانونی مسئولان مربوطه تهدید می شوند و از انجام آن‌ها جلوگیری می‌شود. انتهای متن/*

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =