به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از فارس ،علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازنشستگی تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف افزود: ماندن استادی بدون ارتقاء رتبه علمی و با مدرکی مانند مدرک کارشناسی در یک دانشگاه معتبر مانند دانشگاه صنعتی شریف قطعا ظلم به جامعه علمی کشور است.

به گفته وی زمانی که یک استاد دانشگاه پس از حدود 30 سال خدمت نتوانسته ارتقاء علمی پیدا کند و همچنان به صورت مربی در دانشگاه فعالیت می‌کند و هیچ مقاله علمی و پژوهشی نداشته است باید این استاد جایش را به افراد جوان و زبده که دارای مقالات علمی، پژوهش و کتاب هستند، بدهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساتید دانشگاه سرمایه‌های کشور هستند و نباید این سرمایه‌ها از مسیر ثمر دهی حذف شوند، افزود: اما این امر به این معنا نیست که اگر در جایی استادی زایش علمی نداشت و نتوانست سطح علمی خود را به روز رسانی کند همچنان در دانشگاه باقی بماند.

سیلمی با اشاره به آئین‌نامه جدید ارتقاء اعضای هیئت علمی در وزارت علوم، گفت: این آئین‌نامه فضای لازم برای افزایش ارتقاء سطح علمی اساتید را فراهم کرده است.

وی بیان داشت: این آئین‌نامه زمینه تحرک علمی اساتید را موجب می‌شود و از رکود علمی اساتید جلوگیری می‌کند.

عضو کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بخشنامه‌ها و آئین‌نامه‌ها باید به نحوی تدوین شوند تا موجب تحرک علمی اساتید در دانشگاه‌ها شوند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =