تلخ و شیرین‌های سال ۹۶ از نگاه قاسم میرزایی نکو

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: در سال ۹۶ مهمترین آسیب‌هایی که در سطح کشور نمود پیدا کرد و جامعه را تحت‌الشعاع قرار دارد، گرانی، تورم، مشکل اشتغال و فساد بود.

به گزارش تهران نیوز،قاسم میرزایی نیکوگفت‌:در رابطه با مهمترین اتفاقات سیاسی چه در داخل و چه در خارج از کشور در سال ۹۶ بیان کرد: حادثه کشتی سانچی و سقوط هواپیما و زلزله کرمانشاه از اتفاقات ناگوار سال ۹۶ محسوب می‌شود. انتخاب ترامپ و انتخاب آقای روحانی از دیگر  اتفاقات سیاسی در سال جاری است. انتخابات شوراها نیز که از موفق‌ترین انتخابات در چند سال اخیر در ۲۲ استان بوده است، از اتفاقات خوب سیاسی سال ۹۶ است.

وی در ادامه گفت: از دیگر اتفاقات ناگوار سال ۹۶ تصمیماتی است که در رابطه با برجام در حال اتخاذ است. متاسفانه کسی در آمریکا رئیس‌جمهور شده است که به دنبال برجام شخصی خود است نه برجام متفق پیمان بین‌المللی. ترامپ به دنبال برهم زدن برجام است و این یکی از مسائل قابل توجه است و دستگاه دیپلماسی ما باید با هوشیاری در این زمینه فعالیت کند. البته ظاهرا همه قصد دارند تا برجام را تمکین نکنند و خط‌مشی ما نیز در این زمینه مشخص است.

میرزایی نیکو با اشاره به آسیب‌هایی که در فضای سیاسی کشور در سال ۹۶ دیده شد، اظهار کرد: مسائلی مانند گرانی، تورم، اشتغال و فساد از جمله آسیب‌هایی است که جامعه را تحت‌الشعاع قرار داده است و مردم را اذیت می کند. باید یک تمرکز در تصمیم‌گیری در تمام سطوح کشور با توجه به تغییراتی که در دنیا انجام می شود، رخ دهد. ما نیازمند تعریف یک انضباط و همبستگی در بین مسئولین هستیم تا بتوانیم به قوانین پایبند باشیم و وظایف خود را براساس قوانین انجام دهیم.

وی در خصوص تحقق شعار سال بیان کرد: جلسات منظمی توسط معاونین و وزرا برگزار شده است و راهکارهای مختلفی را پیش گرفته‌اند ولی ایده‌آل نبوده است. شعار سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بود که برای تحقق تولید و اشتغال ما باید در کشور ثبات سیاسی را برقرار کنیم تا بتوانیم در این زمینه گام برداریم.

ایسنا انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =