تلگرام با امنیت ملی ما در تعارض است / خفت‌بار است که مدیر یک پیام‌رسان، برای کشور خط و نشان بکشد / داعش و تلگرام هر دو برای امنیت ملی تهدیدند

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: حتماً صاحب تلگرام دستور پذیرش از سنای آمریکا بیشتر از دستور پذیری از وزیر ما است؛ یعنی دستور سنای آمریکا را می‌گیرد که دستور وزیر ما را اجابت کند یا اجابت نکند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رسول جلیلی، عضو شورای عالی فضای مجازی کشور با اشاره به نقش تلگرام در سازماندهی اغتشاشات اخیر اظهار داشت: شکی نیست که هیچ چیزی نباید با امنیت ملی ما در تعارض قرار بگیرد؛  یعنی هر خدمتی و هر سرویسی به خصوص سرویس خارجی که در تعارض با امنیت ملی ما باشد حتما باید مدیریت شود و یا مدیریت شونده باشد؛ هم اکنون تلگرام  یک رسانه ای شده است که با امنیت ملی ما در تعارض است. 
عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف گفت: تلگرام عملاً فرماندهی رسانه ای را  در دست گرفته است و این خیلی خفت بار است که مدیر یک پیام رسان، برای کشور خط و نشان بکشد و به طور مستقیم یا غیر مستقیم نعیین کند که چه چیزی به صلاح مملکت است. وی ادامه داد: قطع به یقین تلگرام در تعارض با امنیت ملی ما است  و هر چیز در کشور ما با امنیت ملی در تعارض باشد از داعش گرفته تا تلگرام، مانند یکدیگر هستند و اگر مدیریت شونده است در خدمتش هستیم و اگر اینگونه نیست باید با آن بجنگیم.
جلیلی با تاکید بر اجرای قانون فیلتر شکن و وی پی ان در کشور گفت: وزارت ارتباطات باید قانون مصوب کمیسیون مربوطه که سال ۹۲ در روزنامه رسمی چاپ شده است را اجرا کند  این در حالی است که وزارت ارتباطات در اجرای آن مصوبه قصور دارد و این قصور باید مرتفع بشود.
 
عضو شورای عالی فضای مجازی کشور با اشاره با مسدود شدن تلویحی یک کانال ضد انقلاب در تلگرام، افزود: هم اکنون باید همه  به این اجماع رسیده باشند که پیام رسان خارجی در تعارض با منافع و امنیت ملی ما است. بسته شدن یک کانال اصلا مسئله مهمی نیست، باید مسئله را بنیادی حل کرد؛ مگر می شود ما زیر ساخت ارتباطیمان در اختیار خارج از حاکمیت باشد و از آن طرف مرز ها حکم کنند که این اتفاق بیفتد یا نیفتد.
 
این استاد دانشگاه گفت: حتماً صاحب تلگرام دستور پذیریش از سنای آمریکا بیشتر از دستور پذیری از وزیر ما است؛ یعنی دستور سنای آمریکا را می‌گیرد که دستور وزیر ما را اجابت کند یا اجابت نکند. این دون شأن دولت و حاکمیت ما است که ما باید گردن کج کنیم که او تصمیم بگیرد درخواست ما را اجابت کند یا خیر.
انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =