رعایت بهداشت در تمام مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی قرچک

رئیس اتاق اصناف قرچک گفت: تمام مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی قبل از بازگشایی تمامی موارد بهداشتی را در واحدهای خود رعایت کرده و در کلاس‌های آموزشگاه بهداشتی اصناف شرکت کنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ حمیدرضا تاجیک ، رئیس اتاق اصناف قرچک صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس برنامه تدوین شده توسط کمیسیون نظارت شهرستان قرچک بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و رستوران‌ها طرح ویژه نظارت مستقیم اعضای کمیسیون نظارت بر فعالیت واحدهای تهیه و توزیع غذا اجرا شد و طی آن چندین واحد مورد بازرسی و نظارت قرار گرفتند.

وی بیان کرد: این طرح در قالب گشت مشترک و با حضور بازرسان  اتاق اصناف، شبکه بهداشت و درمان، اداره اماکن، بازرسین این اداره برگزار شد و طی آن  پنج  واحد به دلیل استفاده از مواد اولیه تقلبی و غیرمجاز و همچنین گران‌فروشی و عدم درج قیمت متخلف شناخته شدند که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند و چند  واحد نیز به دلیل وضعیت بهداشتی نامطلوب پلمب شدند.

رئیس اتاق اصناف قرچک حفظ سلامت مصرف‌کنندگان را اصلی‌ترین وظیفه این کارگروه برشمرد و افزود: تاکنون بازرسان  اصناف و کارشناسان مرکز بهداشت این شهرستان تلاش مضاعفی را در زمینه نظارت که یکی از مهم‌ترین ارکان کنترل بازار است، انجام داده‌اند.

وی در پایان متذکر شد: تمام متقاضیان مکلف هستند قبل از بازگشایی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی تمامی موارد بهداشتی را در واحدهای خود رعایت کرده و در کلاس‌های آموزشگاه بهداشتی اصناف شرکت کنند و در تمام مراحل کار آموخته‌های خود در زمینه بهداشت محیط و مواد غذایی را به کار بندند در غیر این صورت طبق قانون از ادامه کار آنان جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =