۱۸ آبان ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۹

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، مرتضی تمدن در نشست مشترک کمیته برنامه‌ریزی استان تهران و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ری که با حضور معاونان استاندار، مدیران کل استان تهران در فرمانداری ری برگزار شد، با بیان اینکه ما در شرف انتخاب شهردار ری هستیم، اظهار داشت: بحث استقلال ری و شهرستان ری بحثی نیست که تابع گفت‌و‌گو و حرف‌ها باشد، تابع قانون است، قانون گفته مستقل شود، مستقل خواهد شد.

استاندار تهران تاکید کرد: قانون گفته باید شهردار معرفی شود، به‌ زودی شهردار معرفی می‌شود. قانون گفته ری چارچوب شهرستانی مستقل را دارد و همه باید قانون را محترم بشمارند.

هیچ عملی بازدارنده اجرای قانون استقلال ری نیست

وی با بیان اینکه قانون تابع خواسته‌های شخصی کسی نیست، کسی هم نباید تفسیر شخصی از این مسئله بکند، خاطرنشان کرد: هیچ عملی نمی‌تواند بازدارنده اجرای قانون در این ارتباط باشد، قانون گفته ری مستقل است.

تمدن با بیان اینکه حرف ما این است که، ری مستقل پیشرفت خواهد کرد، افزود: ری مستقل از حاشیه در می‌آید، ری مستقل هویت‌بخشی جدیدی را پیدا می‌کند و ری مستقل به یاری خدا و کمک‌های دولت جهش می‌کند.

مقدمات جدایی ری از تهران انجام شده است

استاندار تهران با بیان اینکه چرا دارند جلوی استقلال را می‌گیرند، عنوان کرد: ما مقدمات را برای این کار فراهم می‌کردیم و به ‌دنبال ایجاد این مقدمات بودیم، این‌ها عنوان کردند ما منصرف شدیم در حالی که اصلا این جور نیست.

وی با تاکید بر اینکه ما تابع جوسازی‌ها نیستیم، یادآور شد: ما باید برای استقلال ری مسیری را طی می‌کردیم که حالا طی کردیم.

تمدن در ارتباط با نحوه پیگیری استقلال ری بیان داشت: برخی مسائل باید علنی پیگیری می‌شد و برخی مسائل باید غیرعلنی پیگیری می‌شد، کارها تقریبا انجام شده و با معاون عمرانی استانداری لیست شهردارانی که صلاحیت تصدی‌گری شهرداری ری را دارند تهیه کردیم.

استاندار تهران در ارتباط با گزینه‌های شهرداری ری گفت: تاکنون با برخی از گزینه‌ها صحبت کردیم و با برخی از آنها نیز الان داریم صحبت می‌کنیم.

به محض رسیدن به نتیجه کار را تمام می‌کنیم

تمدن با تاکید بر اینکه همین امروز هم اگر به نتیجه برسیم کار را به اتمام می‌رسانیم، گفت: اجرای قانون را برای ری انجام می‌دهیم.

استاندار تهران با بیان اینکه ما ری سربلند، ‌ری با پیشرفت و آبادانی و عمران بالا می‌خواهیم، اظهار داشت: ری قطب فرهنگی کشور است، سرزمین سید الکریم (ع) و قبله تهران است.

ری قطب فرهنگی کشور است/ ری باید در متن قرار بگیرد

تمدن با اشاره به اینکه ری باید در متن قرار بگیرد، گفت: نباید ری در حاشیه باشد، باید در متن باشد و فراتر از خودش هویت مستقل داشته باشد.

استاندار تهران در ادامه با انتقاد از برخی‌ها گفت: چرا بعضی‌ها این را کتمان می‌کنند و بعد هم حاشیه‌سازی‌های بی‌اساس، غیر علمی و غیر منطقی ایجاد می‌کنند.

ری مستقل شود جلوی رانت‌خواری گرفته می‌شود

تمدن اضافه کرد: برخی‌ها مطرح می‌کنند «اگر ری مستقل شود رانت‌خواری بالا می‌رود» ما می‌گوییم «الان رانت‌خواری وجود دارد.»

استاندار تهران تاکید کرد: اگر ری مستقل شود برعکس جلوی رانت‌خواری‌ها گرفته می‌شود.

استاندار تهران گفت: برخی مطرح می‌کنند با جدایی تهران از ری برخی مسائل تهران مانند فاضلاب ، زباله و ... بر زمین می‌ماند. در حالی که ماموریت تعریف شده برای ری این نیست، ماموریتی که برای ری تبیین شده شهرستانی مستقل با یک شهر‌ مستقل و شورای مستقل است که ان‌شاءالله انتخاب می‌شود.

انتخاب شهردار ری مربوط به شورای تهران نیست/قائم مقام شورا شهردار ری را انتخاب می‌کند

تمدن در ارتباط با مجری انتخاب شهردار ری گفت: انتخاب شهردار ری مربوط به شورا نیست، قانون انتخاب آن را تعیین کرده است، قانون گفته زمانی که شورا نیست قائم مقام قانونی شورای شهر این مهم را انجام می‌دهد.

استاندار تهران گفت: ما با استفاده از ظرفیت‌های قانونی این کار را به یاری خداوند انجام خواهیم داد.

پشیمان نیستیم/انصراف در کار نیست

 تمدن با تاکید بر اینکه ما در ارتباط با جدایی تهران از ری پشیمان نیستیم، گفت: هیچ انصرافی در این ارتباط نیست.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: شائبه اینکه تکلیف مترو چه می‌شود، تکلیف دفن فاضلاب و زباله چه می‌شود، مطرح نیست. این اقدامات قانون و ضابطه دارد. در حال حاضر بسیاری از شهرهای هم‌جوار مستقل هستند اما خدمت‌رسانی مشترکی وجود دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز ری مستقل است، گفت: آیا این استقلال سبب شد عدم خدمت‌رسانی پیش بیاد، هرگز!.

تمدن تاکید کرد: قرار نیست منافع حزبی، گروهی و شخصی سبب جلوگیری از این مهم شوند.

استاندار تهران گفت: ما نمی‌توانیم با بعضی وعده‌ها و وعیدهایی که به بعضی‌ها داده شده از منافع مردم چشم‌پوشی کنیم.

استقلال ری قانون و دستور رئیس جمهور است

تمدن با تاکید بر اینکه استقلال ری قانون و دستور رئیس جمهور است، عنوان کرد: این مهم خواسته مردم است و هیچ تعللی هم در این زمینه نخواهیم کرد.

استاندار تهران با اشاره به عملکرد مثبت مجموعه فرمانداری و شورای اداری شهرستان ری گفت: مجموعه شهرستان در ارتباط با برخی مسائل دیگر شهرستان واقعا کارهای خوبی انجام دادند و مدیریت شهرستان، کمیته برنامه‌ریزی و شورای اداری با قدرت کارهایی که کلید خورده بود را به طور شایسته دنبال کردند و به‌ دور از مسائل حاشیه‌ای برای شهرستان و رفع مشکلات کار کردند.

تمدن در پایان ضمن قدردانی از میزبانی شایسته ری از نشست مشترک کمیته برنامه‌ریزی استان تهران و شهرستان ری تصریح کرد: باید با استفاده مطلوب از ظرفیت‌های شهرستان در راستای ارتقای امور گام برداریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =