تناقض های مقامات امریکایی در موضع گیری های خود در خصوص مذاکرات هسته ای ایران و عدم صداقت گفتاری در اظهار نظرها نشان از غیر قابل اعتماد بودنشان دارد.

به گزارش سرویس بین الملل آفتاب ری؛ پس از حضور فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه در ژنو و اظهارات غیر دیپلماتیک وی مبنی بر غیر قابل اعتماد بودن مواد مذاکرات و ناکافی بودن اقدامات از طرف ایران سبب ایجاد اخلال در این مذاکرات و نهایتا عدم توافق شد.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا ضمن اعلام عدم اختلاف میان فرانسه و آمریکا، ایران را مسئول عدم توافق در ژنو بیان کرد و مدعی شد طرف ایرانی برای تصمیم گیری بیشتر خواستار مشورت با تهران شده است.

بعد از جان کری، سوزان رایس مشاور امنیت ملی اوباما نیز این نوع موضع‏گیری را تکرار کرد و ایران را متهم به شکست کشاندان مذاکرات کرد.  

سفير آمريکا در سوريه تاکيد کرد که واشنگتن حضور جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس ژنو-2 را قاطعانه رد می کند. براساس این گزارش؛ رابرت فورد گفت، کدام حکومت در منطقه است که بطور رسمی و دولتی نيروهايش را با يونيفرم به ميدان جنگ در سوريه می فرستد؟ رژیم تهران!

کدام حکومت است که نيروهای نامنظم و شبه نظاميان را سازماندهی می کند و به ميدان جنگ سوریه می فرستد؟ رژيم تهران! کدام حکومت است که حزب الله و نيروهای عراقی و ديگران را برای جنگيدن به سوريه می فرستد؟ رژیم تهران! سفير آمريکا در سوريه افزود، به همین دلیل است که قاطعانه با حضور رژیم تهران در کنفرانس ژنو-2 مخالفیم و آن را نمی پذیریم. اینگونه رفتار غیر صادقانه مقامات آمریکایی علاوه بر آنکه نشان می دهد که آنها در مذاکرات به راحتی حاضر به تحریف مذاکرات هستند، بر لزوم حفظ بدبینی به آنها در ادامه مذاکرات نیز بیش از پیش مهر تایید می زند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =